Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Chemesáci utrpeli prvú prehru až v piatom stretnutí

Sportnet|Publikované 22. okt 2003 o 22:00

Humenné - Určite príjemným prekvapením sú pre humenských volejbalových fanúšikov doterajšie vystúpenia Chemesu Humenné v mužskej extraligovej

spoločnosti. Po víťaznom domácom otvorení sezóny cestovali volejbalisti spod Vihorlatu na Považie s cieľom uspieť v jednom stretnutí, no nakoniec si priviezli víťazstvá dve a lepším skóre sa dostali dokonca na čelo desaťčlenného pelotónu. Kvalitu volejbalu na východe republiky dupľovalo aj druhé miesto prešovských vysokoškolákov, ktorí rovnako ako Humenčania nemali po štyroch stretnutiach žiaden zápis v kolónke prehier, a preto vzájomné stretnutie oboch aktérov bolo právom považované za šláger kola.

Ďalšie milé prekvapenie však humenskí volejbalisti už nedokázali zrealizovať a po poldruha hodine odišli z palubovky smutní po prehre 1:3. V prvých dvoch setoch jasne dominovali vysokoškoláci, tretie dejstvo bolo naopak jednoduchou záležitosťou pre hostí. Chlieb sa tak lámal vo štvrtom sete, kde rozhodla až dramatická koncovka, no k tie-breaku nakoniec neviedla. "Stretnutie sme začali dosť nervózne, ale napriek tomu sme sa do stavu 13:13 držali. Súper založil svoju hru na tradičných zbraniach - tvdom servise a následne presnej koncovke, čím si v druhých častich oboch setov vypracoval postupný náskok, ktorý po našom psychickom položení ľahko dotiahol do úspešného konca," zhodnotil úvod stretnutia Štefan Hronec, tréner Chemesu, čo by znamelo, že v humenských radoch sa opäť prejavil prešovský "komplex", ktorý za posledné roky dovolil Humenčanom radovať sa z konečného víťazstva iba v jednom prípade. "Aj keď bilanciu zo vzájomných stretnutí s Prešovčanmi nemáme v extralige priaznivú, žiadne reči o psychickej labilite sme si pred derby nepripúšťali. Úvodné dva sety však ukázali, že v podvedomí u hráčov predsa len akýsi rešpekt je," konštatoval tridsaťdvaročný rodák z Revúcej. V poradí tretí set však ukázal, že aj keď domáci disponujú kvalitným kádrom, majú aj oni svoje slabiny a taktiež môžu vo svojej hre "vybuchnúť". Sústredený výkon oboch aktérov vo štvrtom dejstve viedol k bodovej ťahanici až do stavu 23:23, no tie-break sa nekonal. "V prestávke pred tretím setom padlo na lavičke na adresu hráčov aj zopár výčitiek. Následne sme preskupili rady, zlepšili sme príjem a razom sme boli na koni my. Škoda, že sme opäť vlastnými chybami pustili koncovku štvrtého setu, pretože v tie-breaku je možné všeličo. Výsledok je však pre domácich zaslúžený, pretože v stretnutí urobili podstatne menej chýb, keď nám sa nedarilo najmä na prihrávke a blokoch. Poďakovať by som však chcel humenským fanúšikom, ktorí nás prišli povzbudiť a dúfam, že nám svojimi hlasivkami pomôžu v najbližšom domácom dvojzápase s bratislavskými družstvami," vyslovil prianie Š. Hronec. Už zajtra telocvičňa Gymnázia arm. gen. L. Svobodu opäť ožije, pretože o 18.00 hod. privítajú Humenčania na svojej palubovke momentálneho extraligového lídra VKP Bratislava, ktorí v šiestich stretnutiach zakopol iba raz a v sobotu v rovnakom čase sa stretnú so západniarskym nováčikom, ktorému pri bilancii 0 - 4 zatiaľ patrí deviata priečka.