Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Chemesáci u súpera nepochodili

Sportnet|Publikované 21. okt 2012 o 22:00

Humenné prehralo hladko v Aich/Dobe, Volley team Bratislava tiež v troch setoch v Ljubljane.

HUMENNÉ. Volejbalisti ŠK Chemes Humenné cestovali na rakúsko–slovinské pohraničie. U súpera, ktorého pred rokom práve chemesáci nechali pred bránami Final four MEVZY, však tentokrát nepochodili. Škoda najmä prvých dvoch setov, lebo v nich cesta k úspechu bola.

Pracovné povinnosti neuvoľnili nahrávačskú jednotku Sotáka, doma ostal aj zranený univerzál Leškanič.

Po prvýkrát v sezóne dostal šancu na palubovke už uzdravený smečiar Pavelka i ďalší mladý nahrávač Kasperkevič.

Celkovo spravili v zápase menej chýb, dokonca dominovali esami (3:11!), ale útočne bola efektivita jasne na strane domácich.

Hráči Aich/Dobu dominovali v obrane - tak v poli (chemesáci útočne iba 22 bodov), ako aj na sieti (15 blokov), mali paradoxne aj lepší príjem podania.

V prvom sete viedli domáci už 6:1, ale hneď bolo 8:8, aj manko 17:14 chemesáci zmazali (19:19). Zlom prišiel stratou troch bodov 20:20 - 23:20.

Druhý set sa vyvíjal pre Humenčanov ešte lepšie. Držali si minimálny náskok, domáci sa po prvýkrát ujali vedenia 12:11, ale v technickom tajme bolo 12:16.

Nestačilo to. Zo 17:18 bolo 19:18, následne 22:20, 24:21... Tretie dejstvo už bolo jasne v domácich rukách.

ico

Aich/Dob - Humenné 3:0 (21, 21, 18)

ŠK Chemes: Javorčík 3, Lízala 8, Sarnecki 12, Mizerák 4, J. Hriňák 4, Joščák 5 - libero Krys (Pavelka 1, Kaperkevič, Mlynarčík). Tréner: Stanislav Vartovník. Esá: 3:11, bloky: 15:4, pokazený servis: 13:12; úsp. útoku: 51% : 28%. R: Valentar, Skudnik (obaja SLO). Hrací čas: 80. min.
* Ljubljana - VT Bratislava 3:0 (19,20,17)