Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Chemesáci sú pred dvojgenerálkou

Chemesáci. V sobotu ukončia prípravu na sezónu. (Autor: Marián Škuba)
Sportnet|Publikované 20. sep 2012 o 00:00

V poľskom Radome ich zastihli zranenia, tréner musel obmieňať posty v zostave.HUMENNÉ. Začiatok sezóny sa aj pre ŠK Chemes Humenné nezadržateľne blíži, v sobotu 29. septembra bude na humenskej palubovke ostrým štartom slovenské derby v rámci Stredoeurópskej ligy (MEVZA) medzi chemesákmi a bratislavským Volley teamom.

Po Memoriáli Arkadiusa Golasa sa zúčastnili chemesáci v poľskom Radome „Volejbalového festivalu“, turnaja s účasťou troch tímov poľskej I. ligy.

Výsledkovo sa im nedarilo: Slepsk Suwalki 0:3 (-21, -14, -21), Jadar Siedlce 2:3 (-22, 22, -23, 26, -18) a RCS Czarni 1:3 (27, -20, -14, -20).

„Z nášho pohľadu to boli dva úplne odlišné turnaje. 'Memoriál' bol super zorganizovaný so špičkovými tímami. Pri prehre s Bydgoszczom sme trpeli na prihrávke, badať bola absencia zraneného Javorčíka. Proti Czestochowej nám zápas vyšiel doslova super, na prihrávke alternovali Lízala, Pavelka, ale aj Leškanič, hrali sme veľmi dobre, čoho výsledkom bolo víťazstvo v tajbrejku. O týždeň na 'Festival' s nami necestoval už ani Pavelka pre chorobu, takže najmä 'prihrávku' sme museli obmieňať. Keď sa zranil aj Leškanič, posty sme museli kombinovať, čo sa prenieslo aj do výsledkov,“ konštatoval Stanislav Vartovník.

Doplnený tím

Realizačný tím ŠK Chemes Humenné vstupuje do nového súťažného ročníka rozšírený o poľskú fyzioterapeutku.

„Benita Gábor Sarniecka je manželka Mikolaja Sarnieckeho, nášho univerzála. Pôsobila v kluboch poľskej PlusLigy, má s touto činnosťou veľké skúsenosti a jej služby starostlivosti o hráčov, osobitne o zranených, vnímam ako značne pozitívne,“ dodal kouč chemesákov.

Posledné prípravné zápasy odohrajú chemesáci na svojej palubovke v sobotu. Trio tímov ŠK Chemes Humenné, Mirad Prešov a poľské Karpaty Krosno.

Prvý zápas odohrajú chemesáci s Prešovom (9.30 hod.), následne Prešov - Krosno (cca o 12.00 hod.) a Chemes Humenné - Krosno (cca o 15.00 hod.) v mestskej športovej hale.

Súvisiace články