Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Chemesáci sú pozmenení a omladení

ŠK Chemes Humenné. Do sezóny vstupuje v pozícii aktuálneho majstra Slovenska. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 18. sep 2014 o 22:00

Humenskí volejbalisti začínajú extraligu dvojzápasom v Komárne a Prievidzi.HUMENNÉ. Začína sa volejbalová sezóna extraligy mužov, hneď zhurta, lebo prvé dve kolá sú na programe počas jedného víkendu.

Volejbalisti ŠK Chemes Humenné vstupujú do súťažného ročníka 2014/2015 v pozícii obhajcu majstrovského titulu. Káder sa značne obmenil, je rýdzo slovenský, viac šancí dostanú mladíci.

Zmenu je cítiť

Letná príprava pred ostrým štartom trvala sedem týždňov. Premenili sa tréningovo – turnajové plány na realitu?

„To, čo sme si termínovo predsavzali, sme aj splnili. Čo sa týka zostavy, všetko nebolo realizované v úplnej zostave. Myslím, že počiatočná fáza prípravy bola obsahovo trochu krátka, predsa len sme stále zvyknutí na iný model sezóny, takže možno povedať, že stále prechádzame prípravou aj do extraligy, jej prvých zápasov. Zmeny na postoch, ktoré oproti minulej sezóne už takto obsadené nemáme, je cítiť. Čiastočne teda v priebehu prvej fázy sezóny budeme budovať súhru, rozhodnúť sa pre určitú prioritu, vsadiť na taktiku, ktorú budeme chcieť dodržať, hrávať, ňou sa presadzovať," konštatoval Richard Vlkolinský.

"Bude veľmi dôležité, aby sa nastolila správna „chémia“, čo sa týka aj dosadenia mladých hráčov na palubovku v súčinnosti s pochopením starších hráčov, za čo im úprimne ďakujem, lebo boli zvyknutí na určitú hernú úroveň družstva. Netvrdím, že teraz nie je, lebo na turnajoch sme potvrdili pár veľmi dobrých zápasov, ale ukázali sme tiež aj kolísavú výkonnosť, čo je presne znak pre vekovo mladších volejbalistov. V tomto smere to musíme teraz hádzať za hlavu, vieme, že to tak je, ale šancu vyhrať sa, získať skúsenosti budeme musieť týmto hráčom dávať. Zmenu v zložení kádra teda cítiť je. Sú fázy, keď máme výkonnosť hráčov takmer nemennú, požadovanú, chcenú, sme schopní hrať s akýmkoľvek súperom na veľmi dobrej úrovni, ale stabilizácia bude trvať veľmi dlho,“ dodal Vlkolinský.

Nanovo - extraliga od začiatku

ŠK Chemes Humenné po dlhej odmlke vstupuje do extraligy hneď v septembri, od začiatku základnej časti, kde ho čakajú takmer pravidelne víkendové dvojzápasy aj s nutnosťou dlhého presunu (napr.: sobota zápas doma, nedeľa zápas v Myjave).

Už uplynulý súťažný ročník ukázal, že konfrontácia na slovenskom volejbalovom mužskom poli sa vzácne vyrovnáva, kvalita sa na počet družstiev rozširuje.

„Nechcem to tipovať, vieme, že fakt je taký a musíme sa mu pri– spôsobiť. Vzhľadom na nastávajúce obdobie základnej časti máme ciele byť v prvej šestke a postupne, pomaly to dávať dohromady komplexnejším spôsobom. Sú hráči prvej vlny, mám v tom jasno, tí budú vchádzať do základnej zostavy, druhá vlna – striedajúci. Môj zámer bol hrávať vo dvoch šestkách, podľa sily súpera, no neviem, či sa to naplní, lebo na súhru bude nutný istý čas. Extraliga je zápasovo veľmi nabitá, spôsob prípravy, ktorí sme zvolili, bol intenzívny, aj sa dostavili u hráčov malé zranenia. Tento nezvyk sme nepoznali, vychádzali sme však z toho, že ani vstup do extraligy nechceme podceniť, lebo minulé obdobia nám vstup do play-off garantovali. Teraz sa musíme o prvú šestku od začiatku pobiť, čo v našom ponímaní bude potrebovať aj dávku trpezlivosti,“ mienil kouč chemesákov.

Na úvod vonku

Prvé dva zápasy odohrajú chemesáci na palubovkách súperov, zajtra v Komárne, v nedeľu sa presunú do Prievidze...

„Na úvod veľmi silná kombinácia, v Komárne je takmer kompletné VKP, Prievidza svoju silu ukázala pred rokom. Rozhodne sa na ihrisku, my sa samozrejme pripravíme, aby sme uspeli,“ dodal Richard Vlkolinský.

ŠK Chemes Humenné

Nahrávači: Jakub Hriňák, Stanislav Soták, smečiari: Milan Javorčík, Miroslav Jakubov, Martin Pavelka, Peter Beňa, blokári: Milan Mizerák, Jakub Bališin, Peter Kašper, univerzáli: Peter Mlynarčík, Ján Leškanič, libero: Róbert Boldy. Tréner: Richard Vlkolinský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.