Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Chemesáci stratili neporaziteľnosť

Sportnet|Publikované 2. dec 2007 o 23:00

Extraligový líder spod Vihorlatu prekvapivo prehral v Nitre po tajbrejku, čím stratil v sezóne neporaziteľnosť. Za päť dní odohrali chemesáci šesť

stretnutí. Počet zranených hráčov sa opäť rozšíril.

HUMENNÉ. Zverenci Richarda Vlkolinského majú za sebou hektický týždeň. Za päť dní totiž odohrali šesť stretnutí. Ak to rozmeníme na drobné, je to neuveriteľných 25 setov, pretože až v troch prípadoch sa končili stretnutia drámou v tajbrejku.

Kvalitná previerka v Bratislave

Od stredy do piatka organizoval VKP Bratislava II. ročník Memoriálu Miroslava Kováčika. Na jeho počesť súperili tri české a dva slovenské celky, pričom sa stretli každý s každým. Ako najlepší hráč (aj najviac bodujúci) bol ocenený Humenčan Miroslav Jakubov.

"Proti Ostrave i Kladnu sme podali výborné výkony, hrali sme emotívne, vyslúžili si uznanie všetkých zúčastnených. O to viac ma mrzí smola Kašpera. Museli nám tak na poste blokára pomôcť Fiala i Janík z Malaciek. S Brnom sme držali krok, no rozhodujúce okamihy patrili súperovi, proti VKP už chýbal aj Ondrušek. Bola to veľmi kvalitná previerka," mienil Richard Vlkolinský.

Kašper so zlomeninou?

Smola sa chemesákom neprestáva lepiť na päty. Po turnaji v Bratislave sa k maródom (Tholt, Soták, Ondrušek) pridal aj blokár Peter Kašper, ktorý po prešľape brazílskeho legionára v drese Ostravy pri útoku, doskočil na jeho nohu tak nešťastne, že chodidlo má teraz v dlahe, a až vyšetrenie môže vylúčiť zlomeninu.

Najslabší deň sezóny

"Absolútne nič nám nevychádzalo. Lopty akoby sa od nás iba odrážali, boli sme slabí v útoku i obrane, na druhej strane bojovne hrajúci domácim vychádzalo takmer všetko. Lopty v poli viackrát heroicky zachytávali nohami, udržali hru, aby sme my následne chybovali. V prvých dvoch setoch sme viedli, no bolo to najmä vinou nitrianskych chýb, súper sa ich potom vyvaroval a vyhral. Máme v nohách veľa zápasov za krátky čas, teraz sa potrebujeme zregenerovať a pripraviť sa na odvetu pohára v Prešove. Bol to náš najslabší deň v sezóne," podotkol na margo prvej extraligovej prehry chemesákov v Nitre R. Vlkolinský.

FAKTY

Výsledky VK Chemes na Memoriáli M. Kováčika: Humenné - Ostrava 3:2 (23, 22, -26, -16, 13), Kladno 2:3 (-19, -21, 21, 22, -8), Brno 0:3 (-21, -22, -19), VKP 1:3 (23, -22, -22, -19).

Poradie: 1. JMP Brno, 2. Kladno, 3. Ostrava, 4. VKP, 5. Humenné.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.