Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Chemesáci si otestujú kvality s poľskými supertímami

Chemesáci. V príprave ich preverí poľská kvalita. (Autor: Marián Škuba)
Sportnet|Publikované 6. sep 2012 o 22:00

Volejbalisti ŠK Chemes Humenné pokračujú v hernej časti prípravy už aj zahraničnými turnajmi.

Prvý sa koná tento víkend v Poľsku za účasti trojice poľských supertímov, všetko účastníkov elitnej PlusLigy.

HUMENNÉ. Pred týždňom sa chemesáci zúčastnili medzinárodného turnaja Mirad cup v Prešove. Hralo sa na tri hrané sety, pričom popri víťazstvách 2:1 nad bieloruským Minskom (čerstvý účastník ruskej Superligy, tréner Kalný) i maďarskou Kazincbarcikou, podľahli domácemu Prešovu 1:2.

V konečnom poradí boli za Minskom a Prešovom tretí. Turnaja sa zúčastnilo jedenásť humenských volejbalistov (zranený Javorčík, Jakubov na skúške v Nemecku), šancu dostal každý, tréner Vartovník položil základ na rôzne vyskúšanie si postov či herných variant.

Po týždni čaká slovenského majstra ďalšia turnajová previerka, v dňoch 8. a 9. septembra sa zúčastnia v Poľsku ôsmeho ročníka Memoriálu Arkadiusa Golasa.

Okrem chemesákov je účastníkmi dvojdňovej volejbalovej akcie poľská klubová elita PlusLigy: Skra Belchatow - aktuálny poľský vicemajster, ale aj vicemajster Ligy majstrov 2011/12 či držiteľ poľského pohára. Delecta Bydgoszcz bola v uplynulej sezóne účastníkom CEV cupe a AZS Czestochowa je súčasným víťazom Challenge cupu 2011/12.

Istá Bydgoszcz

Žreb turnaja určil, že volejbalisti ŠK Chemes Humenné sa zajtra stretnú s tímom Delecta Bydgoszcz. Celok, ktorý v rokoch 2007 - 2008 viedol Rostislav Chudík, z uplynulej sezóny extréner chemesákov, mal pred rokom vo svojom kádri slovenskú dvojicu Masný - Červeň, či francúzsku ikonu na smeči - Antigu.

V nedeľu čaká na zverencov Stanislava Vartovníka jeden z dvojice Belchatow - Czestochowa. Proti „svojim“ nastúpi vo farbách chemesákov poľská dvojica Marcin Krys (libero) a Mikolaj Sarniecki (univerzál).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.