Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

CHEMESÁCI PORAZILI MALACKY HLADKO ZA HODINKU

Sportnet|Publikované 9. mar 2009 o 00:00

V sobotu sa odohrali prvé štvrťfinálové zápasy volejbalovej extraligy mužov. Chemesáci potvrdili úlohu favorita a Malacky zdolali bez straty

setu.

HUMENNÉ. Slovenský majster nenechal nikoho na pochybách, že bude pánom stretnutia. V prvých dvoch setoch dominoval, v treťom stratou koncentrácie dovolil Záhorákom výsledkovo prikrášliť set.

Podľa predpokladov

Keďže proti sebe nastúpili aktuálny majster, po nadstavbe celok z prvého miesta vs. ôsme družstvo extraligy, predpokladalo sa, že hrať sa budú iba tri sety. Východniari to aj naplnili. "Súper proti nám nehral odvážne, vôbec sa do nás nepustil. Rátal s naším tlakom, ktorý aj prišiel, čoho výsledkom boli hladké dva sety. Tretí vyzerá opticky vyrovnane, no bolo to iba našou vinou. Zápas už akoby sme vypustili," konštatoval Richard Vlkolinský.

Sedem hráčov

Tréner Malaciek už pred stretnutím avizoval, že má v družstve veľkú maródku, čo sa napokon aj potvrdilo štatisticky. Na lavičke nemal žiadneho náhradníka, ako sa vo volewjbale hovorí, "chlievik" mal prázdny, točil všetkých hráčov, pretože ich mal k dispozícii iba sedem.

Mali dosť času

Prvé dva sety chemesáci svojho súpera doslova sfúkli z palubovky. Po 37 minútach už nasledoval tretí set, kedy došlo k zaujímavej debate medzi bývalými juniorskymi reprezentantami, dnes už harcovníkmi - humenským nahrávačom Mattom a kapitánom hostí Kobzom. "S úsmevom mi vravel, aby sme zápas trochu natiahli, pretože do Humenného pricestovali vlakom a čas odchodu mali až o pol desiatej, takže na stanici by dlho čakali," podotkol Miro Matta.

Chcú aspoň set

Už v stredu play-off extraligy mužov pokračuje druhými zápasmi, tentokrát v opačnom garde, takže Humenčania cestujú na Záhorie. "Očakávame, že to bude iný zápas, ako tento. Malacky začnú určite odvážnejšie, veď budú hrať doma," podotkol kouč chemesákov. Snahu o vyrovnanejší duel naznačil aj tréner Malaciek. "Karty sú rozdané jasne, Humenné je veľkým favoritom, nedávame si žiadne veľké nádeje. Radi by sme však favoritovi uchmatli doma aspoň set," dodal Boris Sládeček.

Nebudú sa holiť

Pred rokom vstúpili chemesáci do play-off s odfarbenými vlasmi na blond. Súdržnosť kolektívu sa prejavila aj tentokrát. Pred prvým zápasom play-off sa hráči oholili a veria, že túto činnosť opäť spravia až po úspešnej finálovej sérii.

Súvisiace články