Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Chemesáci po dvojitom obrate zdolali Kaposvár

Ján Leškanič zavelil k víťaznému obratu štvrtého setu. (Autor: jame)
Sportnet|Publikované 14. okt 2012 o 22:00

Žolíkom bol striedajúci univerzál Leškanič so stopercentnou úspešnosťou útoku.HUMENNÉ. V treťom kole Stredoeurópskej ligy privítali volejbalisti ŠK Chemes Humenné na svojej palubovke maďarský Fino Kaposvár. V náročnom zápase predviedli výrazný dvojitý obrat. Prehrávali na sety 0:1, vo štvrtom dejstve 8:14...

Záver tretieho i štvrtého setu mal obdobný priebeh. V oboch prípadoch bol stav 20:20, servis patril chemesákom a za zadnú čiaru sa postavil Milan Javorčík. Súper v koncovkách týchto setov už nezískal ani bod.

„Servis som potiahol najmä vďaka chalanom, lebo veľmi dobre na sieti bránili. Že sa darilo aj mne na podaní, bol tiež dôsledok búrlivej atmosféry, ktorú obecenstvo vytvorilo.“

Vo štvrtom sete prehrával ŠK Chemes už 8:14... "Vyhrabali sme sa z toho, som rád, že tri body ostali doma,“ mienil smečiar chemesákov, ktorý si pripísal aj tri esá.

Už v pohode

Milan Javorčík časť prípravy odlaboroval, proti bratislavskému Volley teamu nastúpil ešte so sebazaprením, na Kaposvár však už ťahal útočnú vlajku chemesákov.

„Tri týždne som mal od volejbalu úplnú pauzu, nič sme s trénerom i lekármi nepodcenili, je to úplne v poriadku, takže som rád,“ dodal 25-ročný volejbalista, v zápase jedenásťbodový.

So seknutým krkom

Vo štvrtom sete za stavu 8:14 sa už maďarskí volejbalisti videli v tajbrejku. Univerzál Sarnecki stratil istotu útoku, a tak ho vymenil Ján Leškanič. Spolu s ním došiel na palubovku aj mladý nahrávač Jakub Hriňák. A hráči z lavičky začali veľkú „stíhačku“, ktorá vyústila do zisku setu i výhry.

„Teší ma, že som dostal konečne šancu, i keď som od stredy netrénoval. Seklo ma v krku, ešte ráno mi boli podané dve injekcie, o to viac som rád, že to vyšlo. S Kubom Hriňákom si rozumieme veľmi dobre, vyšlo to, nakopla sa perfektná atmosféra, od prvej lopty som bol nabudený. Moja vďaka patrí aj realizačnému tímu, masérovi i fyzioterapeutke. Dali ma dokopy, aby som vôbec mohol hrať,“ dodal Ján Leškanič, ktorý mal v štatistike zápasu stopercentný útok. Zo siedmich útokov sedemkrát bodoval.

ico

Štatistika

Chemes Humenné - Kaposvár 3:1 (-21, 19, 20, 20)

ŠK Chemes: Javorčík 11, Lízala 11, Sarnecki 15, Mizerák 13, Joščák 4, Soták - libero Krys (Leškanič 7, J. Hriňák 1). Tréner: Stanislav Vartovník. Esá: 6:4, body po blokoch: 9:8, pokazený servis: 14:23. R: Burkiewicz, Sek (POL). D: 680. Hrací čas: 97 minút.

mšk

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.