Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Chemesáci odišli z Dolného Kubína na Ukrajinu

Sportnet|Publikované 20. aug 2008 o 22:00

Humenskí volejbalisti naskočili v letnej príprave do turnajového kolotoča. Počas uplynulého víkendu sa predstavili na Orave, včera odcestovali na

Ukrajinu.

HUMENNÉ. Volejbalový majster Slovenska poctivo zarezáva. Po návrate z kondičného sústredenia vo Vysokých Tatrách sa chemesákom pomaličky rozbieha aj herná pasáž prípravy. Na päticu víkendov v rade majú v pláne turnaje doma i v zahraničí.

Na Orave tretí

Prvá herná konfrontácia chemesákov v rámci prípravy sa konala na Orave. Tamojšieho antukového turnaja v Dolnom Kubíne sa zúčastnili tieto družstvá: Ostrava (ČR), Gomel (Bielorusko), Martin, Nitra A, Nitra B, Nové Mesto n/V., D. Kubín (bývalí hráči VKP) a Humenné. Východniari skončili v skupine druhí, v semifinále nestačili na suverénny Gomel, patrila im však pozícia najlepšieho slovenského družstva. Výsledky - skupina: Ostrava 0:2, Martin 2:1, D. Kubín 2:0, štvrťfinále: Nitra A 2:0, semifinále: Gomel 0:2, o 3. miesto: Nové Mesto 2:0. Finále: Gomel - Ostrava 2:0.

Zaberačka na antuke

Prvý zápasový dotyk s loptami na dobre obsadenom turnaji kvitoval aj humenský tréner. "Bieloruský celok nestratil na turnaji ani set, má vo svojich radoch kvalitu na každom poste. Musíme sa v príprave stretávať práve s takýmito súpermi, lebo európska súťaž nebude o nič ľahšia. Náš výkon netreba špeciálne hodnotiť, do turnaja sme naskočili z hrubej prípravy, najdôležitejšie pre mňa bolo, že chlapci dostali zaberačku na antuke, lebo doma sme kvôli nepriaznivému počasiu museli trénovať v hale," mienil Richard Vlkolinský.

Ruská volejbalová škola

Včera večer nabrala výprava chemesákov smer východ. Počas víkendu ich totiž čaká turnaj v Černivci, a že to bude opäť konfrontácia s kvalitou ruskej volejbalovej školy, dokazujú aj účastníci turnaja: Lok. Charkov (Ukrajina), Belgorodie (Rusko), Černomorec Odesa (Ukrajina) a Gomel (Bielorusko). Osmičku doplnia dva celky z Rumunska, VK Chemes Humenné a domáce družstvo.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.