Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Chemesáci budú bojovať o postup v Bardejove

Sportnet|Publikované 14. dec 2006 o 23:00

Humenné - Zajtra má humenský volejbal veľmi dôležitý deň! Volejbalistov spod Vihorlatu totiž čaká odveta 1. kola pohára CEV, keď si po

týždni zmerajú sily so srbským celkom Ribnica Gradjevinar Kraljevo. Po prehre 1:3 (24,-25,20,22) na palubovke súpera má slovenský vicemajster stále nádej na postup. Šancu vylepšiť historický úspech však nebudú mať vo svojom prostredí pretože výškové parametre humenskej telocvične Gymnázia L. Svobodu nespĺňajú kritériá CEV. Domáce prostredie im tak zajtra o 17.30 hod. poskytne bardejovská športová hala.

Jedným z dvojice chemesákov (okrem Petra Kašpera), ktorému bude Bardejov ozajstným domácim prostredím je Roman Ondrušek. Letná humenská posila totiž v centre horného Šariša s volejbalom začínala. Po úspešnom pôsobení v Prešove a krátkom angažmán v Poľsku sa prijímajúci smečiar presunul k chemesákom. "Prišiel som do dosť mladého kolektívu, ktorý chcel účinkovaním v pohárových súťažiach dosiahnuť ďalšie úspechy. Boli sme namotivovaní, herná forma kulminovala, čo potvrdil aj triumf na ťažkom turnaji doma a následne víťazstvo v Maribore. Mali sme však smolu žrebu, lebo úvod Stredoeurópskej ligy sme hrali vonku, súperi vo svojom prostredí boli niekedy iba trochu, niekedy viac nad naše sily, a keď sme sa konečne mohli predstaviť doma, herná pohoda sa z našich radov vytratila. Kríza našťastie pominula a ostatný mesiac bol z našej strany celkom solídny," vrátil sa k doterajšiemu priebehu sezóny Roman Ondrušek. Ako stabilný člen základnej šestky logicky nemohol chýbať ani uplynulú sobotu v Kraljeve. "Cestovali sme s veľkým očakávaním. Prvé pocity však boli zmiešané, lebo pri piatkovej návšteve haly po basketbalovom stretnutí sa tam fajčilo... Samotná hala bola pre volejbal ideálna, tisícka divákov na čele s búrlivou asi stovkou fans hnala svojich dopredu. Skóre sa naťahovalo, po sete vyhrali domáci a potom hneď my, čo možno vnieslo do našich radov podvedomý pokoj a v ďalšom priebehu sa tešil súper. Výsledok nám však dáva šancu uspieť. Za určitých okolností si môžeme dovoliť aj stratiť jeden set, lebo sme tam nahrali pomerne dosť bodov. Presvedčili sme sa, že na celok z Kraljeva máme. Hrá jednoduchý rýchly volejbal, je však citlivý na servis i obranu na sieti. Pri zlepšenom výkone je v našich silách vyhrať aj bez straty setu..." vyjadril prianie 26-ročný smečiar, ktorý verí, že búrlivá atmosféra bude čakať chemesákov aj v Bardejove. A že práve diváci budú siedmim hráčom slovenského vicemajstra na palubovke. "Bardejov má s organizovaním medzinárodných športových podujatí už bohaté skúsenosti, takže verím, že návšteva bude veľká. Aj keď sme Humenné, zastupuje slovenský volejbal, takže podporu potrebujeme. Očakávam našich fans, ktorí vedia divákov strhnúť. Ak chceme byť úspešní, potrebujeme plné hľadisko na našej strane," dodal Roman Ondrušek.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.