Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Chemes vyhral základnú časť

Sportnet|Publikované 26. dec 2007 o 23:00

V domácom prostredí Humenčania počas sezóny ani raz nezaváhali, až v poslednom kole zásluhou Prešova stratili prvý set.HUMENNÉ. Východniarske derby

HUMENNÉ. Východniarske derby bolo predvianočným magnetom základnej časti volejbalovej extraligy mužov.

Prvá strata setu

Domáci sa nevedeli uchytiť na smeči a takmer všetky ich útoky končili mimo ihriska, súper kazil najmä servis (pri stave 9:9 chyboval na podaní Prešov 6-krát!), no keďže postupne prenechal iniciatívu v chybách chemesákom, bol stav 11:14. Tréner Vlkolinský striedal nahrávačov (Soták - Matta), domáci stiahli 16:17, no nekoncentrovanosť v útoku opäť stratu natiahla 16:19. Za stavu 21:23 dvakrát úspešne zaútočil Hriňák (23:23), hostia mali následne setbal a ulievka Hriňáka do pásky znamenala, že chemesáci prehrali doma prvý set v sezóne! "S domácim prostredím sa nemienim zahrávať. To som chlapcom povedal aj pred týmto zápasom, v ktorom už viac-menej o nič nešlo. Samozrejme, že som nenariaďoval víťazstvo na nulu, aj keď chlapci túto našu domácu sériu registrovali. Nekoncentrovanosť môže prísť kedykoľvek, nás zastihla hneď v úvode, set sme prehrali a akoby to bolo pre nás fackou, lebo razom sa náš herný prejav zlepšil a najmä v útoku sme sa spamätali," konštatoval Richard Vlkolinský.

Rajduga príliš osamotený

V druhom dejstve zíslali prvý bod hostia, no bolo to naposledy v stretnutí, čo viedli. Chemesáci otočili na 4:1 a time-outy (8:6 a 16:11) už naznačovali, že karta sa obracia. Jakubov servisom dvakrát zostrelil Barlíka, Šarišania začali kopiť chyby v útočnej činnosti, kapitána Javorčíka dokonca tréner dvakrát striedal a jediným, kto sa častejšie dokázal presadiť bol Rajduga.

Servis a bloky

V týchto herných činnostiach chemesáci nad svojim súperom dominovali. Stačí len spomenúť pomer priamych bodov z podania 8:2 a získaných bodov po blokoch 10:3. Priam impozantne vyznela humenská obrana na sieti v závere III. setu. Za stavu 21:18 si vyžiadal prešovský kouč time-out, hostia chystali útočné varianty. Ani jednu z nich však nezakončili, o čo sa pričinili postupne štyri domáce bloky (Jakubov, Pollák, Hriňák, Kríž). A razom bolo 25:18... Nulovú prešovskú bilanciu bodov po podaní vymazal Mikita až vo 4. sete za stavu 14:8, pridal sa k nemu aj Martin Sopko ml., no to bolo všetko. Na humenskej strane svietila v tejto bilancii osmička, pričom Matta bol servisom úspešný až trikrát. "Prešov nás nemal čím zaskočiť, poznáme ho, no naše chyby znamenali prehru setu. Následne sme sa však už upokojili, najmä v útočnej fáze chýb ubudlo, čím sme si vytvorili tlak," zhodnotil derby humenský nahravač.

Doma až 12. januára

Nadstavba o 1. - 6. miesto sa začína hneď v prvý novoročný víkend dvojzápasmi. Chemesákov čaká fuška s tohtoročnou európskou dvojicou Nové Mesto n/V. a VKP Bratislava, Šarišania cestujú do Púchova a Nitry. Doma teda začnú druhú časť sezóny obaja až 12. januára. Humenné hostí Nitru a Prešov aktuálneho majstra z Nového Mesta n/V.