Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Chemes utrpel zahanbujúcu prehru v derby

Na kolenách sa ocitli chemesáci v slovenskom derby... (Autor: mirano)
Sportnet|Publikované 19. nov 2012 o 23:00

Výsledok má priamy súvis aj pre nasadenie do Slovenského pohára a nadstavbu extraligy.HUMENNÉ. S veľkým očakávaním sa upriamovala pozornosť na slovenské volejbalové derby v rámci Stredoeurópskej ligy.

Humenskí volejbalisti v sezónnej ouvertúre porazili Volley team 3:0, bratislavské „biele tigre“ sa im však hotovali túto prehru vrátiť. A výsledok 3:0 (22,10,19) to potvrdil, aj s úrokmi.

Isto, prehrať sa dá, aj v troch setoch, nie vždy to vyjde na ťahanicu v koncovkách, ale získať iba desať bodov je - slušne povedané, „slabota“.

Touto desiatkou si chemesáci vytvorili na medzinárodnej scéne negatívny rekord, set v bratislavskej Hant aréne sa dostal na čelo.

Pred rokom totiž prehrali humenskí volejbalisti v Aich/dobe set na jedenásť, rovnako to bolo aj v sezóne 2009/10 proti Bledu. Nasledovala „trinástka“ proti Českým Budějoviciam.

Dôležité derby

Odvetný duel Volley team Bratislava - Chemes Humenné v rámci Stredoeurópskej ligy mal značný dopad aj na slovenské volejbalové dianie.

Na mysli máme tak Slovenský pohár, ako aj extraligu. Vychádzame zo skutočnosti, že prvý vzájomný zápas skončil výsledkom 3:0 (17, 20, 27) a...

Slovenský pohár sa uskutoční turnajovým spôsobom, pričom štvorici účastníkov budú pridelené čísla nasledovne: 1 - lepší, 2 - horší slovenský tím zo vzájomných súbojov v MEVZE, 3 - prvý v extralige po základnej časti, 4 - druhý v extralige po základnej časti; semifinále: 1 - 4, 2 - 3; Extraliga v nadstavbe pokračuje systémom skupiny 1. - 4. miesto: (pridelené čísla) 1 - lepší, 2 - horší z MEVZY, 3 - víťaz základnej časti extraligy, 4 - druhý po základnej časti extraligy. Výsledok odvety chemesákov už poznáme.

Hladká prehra asi neostane bez povšimnutia ani v reakcii vedenia VK Chemes Humenné, lebo je logické, že tento výsledok nemohol zanechať pozitívne emócie.

Správna rada klubu je v týchto dňoch z pracovných dôvodov nekompletná, na jej najbližšom zasadnutí sa však kompetentní „bratislavskou“ témou isto zaoberať budú. Chemesáci majú teraz trojtýždňovú hernú pauzu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.