Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Chelsea do Piešťan, pre divákov veľkoplošná obrazovka

SITA|11. aug 2003 o 12:20

BRATISLAVA/ŽILINA 11. augusta (SITA) - Futbalisti MŠK Žilina nastúpia v stredu 13. augusta o 20.15 h v domácom prostredí v prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov 2003/2004 proti anglickému veľkoklubu FC Chelsea (odveta na štadióne Stamford Bridge bude v u

torok 26. augusta o 20.45 h SELČ). Generálkou pred týmto historickým duelom bol pre majstrovský tím spod Dubňa sobotňajší ligový súboj proti Interu Bratislava, v ktorom sa zrodila remíza 2:2. "Vo výbornom stretnutí sme viedli už 2:0 a do 70. min sme hrali dobre kombinačne, súpera sme dostali pod tlak. Záver však chlapci nezvládli. Museli sme sa v lige uspokojiť opäť iba s jedným bodom," povedal pre agentúru SITA generálny manažér MŠK Žilina Karol Belaník, ktorý by však v stredu proti hviezdami nabitému londýnskemu mužstvu nepohrdol ani týmto rezultátom. "Každý výsledok, v ktorom by sa nám proti Chelsea podarilo bodovať, by bol skvelým úspechom pre žilinský i slovenský futbal."

Podľa slov K. Belaníka absolvovali Žilinčania v nedeľu regeneračný tréning a unaveným svalom nechali oddýchnuť v kúpeľoch Rajecké Teplice. "Desať hráčov A-tímu odišlo pomôcť našej treťoligovej rezerve (na vysokom víťazstve 8:2 nad Dolným Hričovom mali leví podiel - Červenec skóroval trikrát, Š. Rusnák dvakrát, Varadin raz), v pondelok si zatrénujeme od 20.00 h a v utorok od 10.30 h na hlavnom ihrisku. Potom dostanú hráči, ktorí sú všetci, teda aj s Varadinom, zdravotne v poriadku, voľno a spolu s realizačným tímom sa opäť stretnú v stredu napoludnie. Výprava následne odíde na krátke sústredenie do Terchovej," spresnil program manažér MŠK.

Mužstvo FC Chelsea by malo byť na Slovensku v utorok približne o 12.00 h. "Súper priletí do Piešťan, odkiaľ sa presunie do Belej pri Terchovej, kde sa ubytuje podobne ako nedávno Maccabi Tel Aviv v hoteli Bránica. Oficiálny tréning majú Angličania na programe o 20.15 h na našom hlavnom štadióne. O bezpečnosť výpravy bude dobre postarané. Presný počet novinárov i priaznivcov z ostrovov, ktorí budú mať na štadióne oddelený sektor A, sa dozvieme v utorok," uviedol K. Belaník a na záver dodal: "Pre našich fanúšikov, ktorí nebudú môcť z finančných a kapacitných dôvodov vidieť na vlastné oči stredajší zápas, bude na vedľajšej ploche pripravená veľkoplošná obrazovka s najväčšími možnými rozmermi 3x4 m."

Súvisiace články