Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Chelios sľubuje, že incident z Nagana sa už nebude opakovať

TASR|1. aug 2001 o 11:54

Salt Lake City 1. augusta (TASR)- Americký hokejista a jeden z najuznávanejších obrancov zámorskej NHL Chris Chelios prisľúbil, že sa na nadchádzajúcich olympijských hrách v Salt Lake City nebude opakovať incident, ktorým

sa prezentovala časť amerických hráčov na poslednej zimnej olympiáde v japonskom Nagane v roku 1998. Tam po prehratom štvrťfinálovom stretnutí s Českou Republikou Američania úplne zdemolovali tri izby a vyhodili cez zavretý oblok hasiaci prístroj, pričom prišlo i k zraneniu nevinných obetí.

Týmto incidentom si americká hokejová výprava urobila poriadnu hanbu, najmä, keď sa po výzve na určenie vinníkov, nepriznal ani jeden zo skupiny hriešnikov. Naopak, celá aféra sa napokon zamietla pod koberec. "To, čo sa stalo v Nagane bolo nešťastnou udalosťou pre všetkých zainteresovaných. Môžem garantovať, že sa už nič podobné neudeje," povedal kapitán amerického výberu z Nagana, ktorý neskôr predal japonským organizátorom šek na 3000 dolárov, aby napravil spôsobené materiálne škody. Morálne však najviac utrpeli práve americkí hokejisti, najmä keď sa v súvislosti s incidentom často hovorilo o kľúčovej úlohe, ktorú pri vyčíňaní zohral alkohol.

Chelios sa vyjadril i k pripravovanému kempu amerických a kanadských hokejistov z NHL, ktoré sa majú uskutočniť pred olympijským turnajom. Pri ňom budú mať Američania i Kanaďania k dispozícii 48 hodín, aby si zvykli na širšiu ľadovú plochu, ktorej rozmery sú záväzné pre OH. Táto je zhruba o štyri a pol metra širšia, ako sú užšie ľadové plochy v NHL. "Prajeme si, aby sa kemp predĺžil aspoň na štyri dni, veď olympijské hry sú v Severnej Amerike, čo nám dáva vážnu možnosť dosiahnuť veľký úspech," povedal Chelios.

Súvisiace články