Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Chcú konečne bodovať aj doma

Sportnet|Publikované 25. sep 2008 o 22:00

Najvyššia hokejová súťaž dnes pokračuje piatimi zápasmi 7. kola, keďže dohrávka medzi Banskou Bystricou a Popradom je na programe až zajtra pred

televíznymi kamerami. SkiPark MHK Kežmarok privíta na domácom ľade Nitru, proti ktorej sa pokúsi po prvýkrát v tejto sezóne zabodovať aj pred svojimi fanúšikmi.

KEŽMAROK. Všetkých doterajších sedem bodov totiž získali zverenci trénera Vladimíra Klingu na ľade svojich súperov. Naposledy, pred týždňom, vybojovali bod v Trenčíne.

"Pred zápasom by sme bod určite brali, ale podľa vývoja, keď sme po druhej tretine viedli 3:1, je škoda, že sme nezískali viac. Potvrdili sme však rastúcu hernú fazónu, ktorá vyvrcholila dobrým výkonom a víťazstvom v Poprade. Po stretnutí v Trenčíne dostali hráči dva dni voľno. V pondelok a utorok sme trénovali dvojfázovo, v stredu a vo štvrtok jednofázovo. Zamerali sme sa hlavne na zlepšovanie herných činností jednotlivcov a presilové hry. V ostatných súbojoch sme zlepšili predovšetkým defenzívnu činnosť, verím, že v tom budeme pokračovať," povedal nám V. Klinga.

Vynútené zmeny pomohli

Spoločne so svojim asistentom Jergušom Bačom vymenili v ostatnom súboji pod Hradom Matúša Čáka v prvej formácii Škoviru so Svitanom za dvojicu Mašlonka, Havíra a tá ponúknutú príležitosť chytila pevne za pačesy.

"Boli to vynútené zmeny. Miro Škovira sa zranil a určité problémy mal aj Patrik Svitana. Dvojica nových mladíkov zahrala s Ľubošom Bartečkom na centri veľmi dobre, hrali kompaktne. Keďže Škovira je stále zranený a proti Nitre ešte hrať nebude, určite zloženie prvej lajny meniť nebudeme," ozrejmil kouč Kežmarčanov.

Vymazať domácu nulu

Keďže v ostatných dvoch súbojoch dostal v bránke príležitosť Klempa a Podtatranci v nich bodovali, je jasné, kto sa medzi tri žrde postaví v dnešnom súboji.

"Aj keď sa naši brankári dobre dopĺňajú, želám si, aby Martin Klempa nepustil svojimi výkonmi svojho kolegu do bránky čo najdlhšie. Čaká nás Nitra, ktorá je ťažkým súperom. Jej hráči dobre korčuľujú a hrajú celoplošný hokej. My sme doma v tejto sezóne ešte nebodovali, keďže sme prehrali s Martinom i Slovanom. Patrilo by sa to zmeniť a potešiť našich fanúšikov bodovým ziskom. Urobíme pre to maximum," dodal V. Klinga.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.