Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Chceli sme dokázať, že nehráme zle, hovorí D. Prachař

Sportnet|Publikované 10. nov 2005 o 00:00

Nižná Myšľa Z dvadsiatich gólov v jesennej časti, ktoré dosiahli hráči Nižnej Myšle deväť zaznamenali v posledných dvoch domácich vystúpeniach.

Najskôr predposlednému Svidníku nasúkali poltucet a v predohrávanom jarnom strelili silnému celku Starej Ľubovne tri. Dva z nich dal Dávid Prachař, ktorému táto časť sezóny veľmi nevyšla. Podpísalo sa pod to aj zranenie, ktoré ho vyradilo takmer na mesiac. Na trávnik sa vrátil až v samom závere a herný výpadok bolo na hre badať. Aj keď sa snažil, nie stále mu všetko vychádzalo podľa predstáv. Konečne sa tento urastený útočník presadil strelecky v trinástom kole ako aj v dôležitom súboji so Starou Ľubovňou. Dvomi gólmi prispel k prekvapujúcemu, ale zaslúženému víťazstvu svojho celku 3:2 nad štvrtým celkom tabuľky. "Od leta som mal problémy s nohou a nebol som v najlepšej hernej pohode. Skoro na mesiac som vypadol z futbalového kolotoča, ale pomaly sa už dostávam do správnych koľají. Škoda, že na záver súťaže, ale aj tak som tomu celkom rád," hovorí D. Prachař.

Pre predposledný celok tabuľky, ktorý sa herne trápi, bol súper z čela tabuľky priveľkým sústom. Napriek tomu sa Myšľania vypli k jednému z najlepších jesenných výkonov a odmenou im bolo dôležité víťazstvo a rovnakým skóre ako v prvom stretnutí. "V každom prípade sme sa na súpera dobre pripravili, vedeli sme, že má vyrovnaný káder. Už aj preto sme sa chceli na neho vytiahnuť a hlavne sme chceli dokázať všetkým, že nehráme až tak zle ako nás všetci odsudzujú. Iste postavenie nie je najlepšie, ale po neúspechu zo začiatku sezóny na hráčov dopadol akými útlm," prezrádza D. Prachař. Až v poslednom jesennom kole opustili 16-priečku tabuľky a jarnú odvetu začali cenným víťazstvom. "Od začiatku som veril, že vyhráme. Nebolo dôležité kto z nás strelí gól, ale išlo nám o tri body. Som rád, že som dvoma gólmi prispel k víťazstvu. Súper sa snažil hrať kombinačný futbal, ale naša obra pracoval na stodvadsať percent: Dokázali sme ubrániť Pagora, hoci nám dal dva góly, ale z ďalších šanci sa už nepresadil. V tomto zápase sme sa viac pobili o víťazstvo a mali aj viac šťastia ako súper. Aj preto sme vyhrali," myslí si strelec dvoch gólov. Ako teda padli? "Prvý som dal po strele Mižáka, ktorá sa ku mne dostala a doklepnúť ju do bránky už nebol problém. Druhý padol po štandardnej situácii. Brankár vyrazil loptu presne tam kde som stál a ľavačkou som ju veľmi dobre trafil. Som rád, že to vyšlo, lebo tak dobre mi ešte lopta na nohu nesadla. Bol to pekný gól a veľmi sa mi páčil," opísal gólové strely.

Priznal, že súčasné postavenie ich veľmi mrzí, ale potešilo ho, že aspoň v posledných dvoch stretnutiach sa bodovo presadili. Pred nami je prestávka a dlhá zimná príprava, počas ktorej sa kluby iste posilnia. "Škoda tejto časti sezóny, lebo máme na viac a uvidíme ako sa nám bude dariť v jarnej odvete," dodal D. Prachař. Sám však nevedel povedať, či v jarnej časti bude obliekať myšliansky dres, lebo vo februári sa mu končí hosťovanie.

Súvisiace články