Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Chcel končiť, ostal a má zlato

Sportnet|Publikované 5. mar 2007 o 00:00

Poliak Adam Malysz vyhral v Sappore na strednom mostíku. Je to preňho štvrtá medaila z MS.

SAPPORO. Poľský skokan na lyžiach Adam Malysz skončil pred pár dňami na MS v Sappore na veľkom mostíku na 4. mieste. Aj tak sa s ním pri prognózach na titul v sobotňajšej súťaži na strednom mostíku akosi nepočítalo. Lenže dvadsaťdeväťročný skokan toho už má odskákané hodne. Využil stále sa lepšiacu formu, po štvrtom mieste na veľkom mostíku bol zdravo „vyhecovaný“ a konkurencii ukázal chrbát v oboch kolách. V prvom skočil 102 metrov, v druhom 99,5 metra a boli to najlepšie skoky súťaže.

„Adama dnes nemohol nikto ohroziť, bol úplne suverénny,“ povedal po pretekoch druhý Švajčiar Simon Ammann. S Poliakom prehral o 21,5 bodu.

Cestu ku zlatu Malysz začal už v prvom kole, keď skočil o 6,5 metra ďalej ako všetci ostatní. Po pretekoch priznal, že na vlaňajšej olympiáde v Turíne mal krízu. „Už skáčem veľmi dlho a rozmýšľal som nad tým, či mám ešte pokračovať. Z týchto úvah ma vytrhli dobré výkony po olympiáde, vrátila sa aj sebadôvera,“ povedal na tlačovej konferencii.

Po fínskom Lahti, kde bol Malysz v roku 2001 zlatý na strednom mostíku a prvenstvách na strednom i veľkom mostíku v talianskom Val di Fiemme (2003) je to preňho štvrtá medaila z MS. „Mám veľkú radosť. Po štvrtom mieste na veľkom mostíku som cítil obrovské sklamanie. Dokázal som sa vyhecovať a nadviazať na výkony z tréningu. Najmä s prvým skokom som mimoriadne spokojný. Po pokuse za hranicu sto metrov som si hovoril, že takúto obrovskú šancu na zlato už nesmieť pustiť z rúk. Vo Svetovom pohári som dlho nedokázal prelomiť sériu druhých a tretích miest, no už som sa opäť naučil vyhrávať.“

Súvisiace články