Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Chcel by byť ako Nadal

Sportnet|Publikované 14. jún 2006 o 00:00

Prvý slovenský víťaz juniorského turnaja Roland Garros MARTIN KLIŽAN (16) sa po návrate domov priznal, že jeho tenisovým vzorom je španielsky víťaz hlavnej súťaže Rafael Nadal.

Prečo práve Nadal?

"Lebo je ľavák ako ja a páči sa mi jeho vystupovanie na dvorci - bojovnosť, i to, ako sa povzbudzuje. Je o tri roky starší než ja, raz sme sa dokonca míňali v tréningu na rovnakom kurte - on prichádzal, keď som ja končil - ale som sa ho neodvážil osloviť. Dúfam, že v budúcnosti si proti Nadalovi ešte zahrám."

Ako sa s odstupom času pozeráte na svoj úspech v Paríži?

"Po prvých vyhratých zápasoch som cítil veľkú formu, narástlo mi sebavedomie a vedel som, že môžem zdolať ktoréhokoľvek súpera. Vlaňajšie prvenstvo chorvátskeho tenistu Marina Čiliča, ktorý po titule majstra Európy hráčov do 16 rokov vystúpil aj na juniorský vrchol Roland Garros sa mi zdalo výnimočné - a ja som ho dokázal zopakovať. Teraz už len treba pokračovať v nastúpenej ceste v Národnom tenisovom centre (NTC)."

Študujete na športovom gymnáziu v Bratislave-Ostredkoch. Čím sa zaoberáte vo voľnom čase?

"Učím sa s mamou angličtinu, ale veľa voľného času nemám. Od rána som v NTC, vraciam sa domov unavený o šiestej. To si už len zapnem televízor. Ani na dievčatá nemám čas. Možno si nejaké nájdem, keď raz budem slávny a zarobím si peniaze (smiech)."

V aktuálnom juniorskom rebríčku ste na treťom mieste. Aký máte cieľ o pár rokov v rebríčku mužov?

"Byť v top-10 vo svete!"

(on)

Vizitka Martina Kližana

Narodený: 11. 7. 1989 v Bratislave

Klub: Slávia Agrofert STU Bratislava

Výška / hmotnosť: 187 cm / 72 kg

Tréneri v NTC: Milan Martinec, Ladislav Simon, Matej Lipták, kondičný: Ladislav Olasz

Úspechy: majster Európy do 16 rokov vo dvojhre a štvorhre (s Andrejom Martinom) v roku 2005, víťaz juniorského turnaja ITF 2 v Salsomaggiore (Tal.) 2006, víťaz dvojhry juniorov na Roland Garros 2006

Súvisiace články