Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Chce ostať čo najdlhšie

Sportnet|Publikované 17. okt 2003 o 22:00

Michalovce - Jeho premiérový štart medzi seniormi bol viac-menej vykúpením z núdze, pred súbojom v Bardejove nemal tréner ŠK Zemplín Michalovce

dostatok obrancov a tak siahol do staršieho dorastu, odkiaľ vytiahol urasteného stopéra Jaroslav Dargaja. Tento ani nie osemnásťročný mladík podal vo svojom prvom zápase medzi dospelými najlepší výkon spomedzi všetkých michalovských obrancov a niet divu, že odvtedy nevynechal v zostave ŠK Zemplín ani minútu. Na post predného stopéra momentálne v Michalovciach lepšieho hráča niet. "Ani som nečakal, že by si ma tréner Štafura mohol vybrať do áčka, ale keď už som dostal šancu, snažil som nesklamať ho. Či sa mi to podarilo, nech povedia iní," skromným hlasom komentoval svoju seniorskú premiéru odchovanec michalovského futbalu.

Šancu dostal aj v domácom súboji proti Sabinovu a v spolupráci s Jánom Marcinom vytvorili azda najmladšiu stopérsku dvojicu v histórii michalovského futbalu. Dohromady mali tridsaťpäťrokov, teda toľko, čo ich spoluhráč Ján Gajdoščík... "Keď už som dostal šancu hrávať za áčko, budem sa snažiť ostať tu čo najdlhšie. Nemám ešte veľa rokov ani skúseností, no budem veľmi rád, ak sa aj vďaka mojim výkonom dostaneme v tabuľke vyššie. Máme pred sebou ešte štyri stretnutia v jesennej časti, v ktorých by sme chceli obstáť čo najlepšie," vravel nesmelým hlasom Jaroslav Dargaj, ktorý po príchode do kabíny michalovského áčka nezavítal do absolútne neznámeho kolektívu. Veď seniorský dres ŠK Zemplín už dávnejšie obliekajú jeho niekdajší spoluhráči z dorastu Ján Marcin, Pavol Ruskovský, Peter Geroč a navyše Adrián Devečka sa priatelí s jeho sestrou Martinou, hádzanárkou Iuventy Michalovce. "Partia je dobrá, len aby výsledky boli ešte lepšie. Zajtra nás čaká zápas so Starou Ľubovňou, určite budeme chcieť zvíťaziť, no iste to nebude ľahké. Okrem sily súpera nás trápia aj zranenia. Počas týždňa netrénovali brankár Komenda a Uhľar, zranenie slabín trápi aj Milana Capika. Ak dostanem šancu, budem sa snažiť hrať ako doteraz a možno ešte lepšie," dodal na záver talentovaný mladík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.