Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Cháru motivujú len silní

Sportnet|3. mar 2004 o 00:00

Slovenský obranca tímu Ottawa Senators Zdeno Chára patrí medzi najväčšie opory minuloročného finalistu Východnej konferencie NHL. Aktuálna sezóna zastihla odchovanca trenčianskeho hokeja skutočne vo výbornej forme, s 37 plusovými bodmi je lídrom tejto ..

Slovenský obranca tímu Ottawa Senators Zdeno Chára patrí medzi najväčšie opory minuloročného finalistu Východnej konferencie NHL. Aktuálna sezóna zastihla odchovanca trenčianskeho hokeja skutočne vo výbornej forme, s 37 plusovými bodmi je lídrom tejto štatistiky v celej súťaži. V sobotňajšom stretnutí proti Buffalu si pripísal na konto dokonca päť plusových bodov a stále častejšie sa o ňom hovorí ako o vážnom kandidátovi na zisk Norrisovej ceny pre najlepšieho obrancu sezóny. Tréner Ottawy Jacques Martin si napriek vynikajúcim zvestiam o Chárovi dal za cieľ stabilizovať jeho výkonnosť.

Motiváciou pre dvojmetrového slovenského obrancu sú totiž najmä súboje proti špičkovým útočníkom. "Chára nemá najmenšie problémy s motiváciou, ak je na opačnej strane silný súper. Musí však podávať vyrovnané výkony bez ohľadu na mená v súperovom tíme. Zdeno by mal nastupovať na každé striedanie rovnako energicky," povedal Martin.

Zdeno Chára strelil Buffalu svoj štrnásty gól v sezóne a taký istý počet má na konte ďalší obranca senátorov Wade Redden. Títo dvaja zadáci strelili v tomto ročníku viac gólov, ako dali kompletné obrany ďalších 21 mužstiev z tridsiatich. Navyše, obrancovia Ottawy sú so 40 gólmi na čele celej NHL. (sita)

Súvisiace články