Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Charfreitag chce v Aténach postupom do finále zmazať nevydarenú sezónu

TASR|15. aug 2004 o 17:37

Bratislava 15. augusta (TASR) - V dvanásťčlennej výprave slovenských olympionikov, ktorí v nedeľu z viedenského letiska odletela do dejiska Hier XXVIII.

olympiády, bol aj kladivár Libor Charfreitag s otcom a trénerom v jednej osobe. "Na olympiádu idem s ambíciami, aby som sa z Atén mohol vracať spokojný," uviedol Libor Charfreitag ml. na margo svojich olympijských cieľov. "To znamená, že za dobre urobenú robotu bude aj patričná odmena," pokračoval 26-ročný atlét AŠK Slávia Trnava. "Ale s tým tam, samozrejme, ide každý," pripomenul jeden z dvoch slovenských olympionikov - kladivárov. "A idem tam trochu aj s obavami, lebo táto sezóna bola veľmi zlá. Ale nakoniec všetko zlé je samozrejme aj na niečo dobré. To sa nakoniec uvidí až priamo na olympiáde," konštatoval slovenský rekordér v hode kladivom (81,81 m). "Idem na olympiádu o štyri roky starší, skúsenejší, vyzretejší. Takže ja dúfam, že sa presadím postupom do finále z tejto ťažkej kvalifikácie," prezradil Charfreitag svoj hlavný cieľ na OH 2004.

"Tajné túžby a želania nemám žiadne. Budem spokojný s postupom do finále z kvalifikácie. A samozrejme, chcem sa dostať ďalej. Lebo kvalifikácia, nielen pre mňa, ale pre každého pretekára je najťažšou časťou súťaže. Ak sa mi to podarí, myslím si, že o dva dni neskôr, vo finále by som mohol postúpiť aj do toho užšieho finále," neskrýval svoje odhodlanie urastený atlét z Trnavy, ktorého záľubou je cestovanie a internet.

Súvisiace články