Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Chára vybil Barnabymu dva zuby

TASR|22. dec 2003 o 13:21

Ottawa 22. decembra (TASR) - Hokejista Matthew Barnaby z klubu NHL New York Rangers zažil cez víkend krst ohňom, keď sa dvakrát v priebehu pár minút dostal ...

Ottawa 22. decembra (TASR) - Hokejista Matthew Barnaby z klubu NHL New York Rangers zažil cez víkend krst ohňom, keď sa dvakrát v priebehu pár minút dostal do potýčky s obrovitým obrancom Ottawy Senators Zdenom Chárom a stratil pritom dva zuby. Vedenie Senators však naznačilo, že práve vychýrený bitkár by mohol ako voľný hráč po skončení sezóny posilniť celok z hlavného mesta Kanady.

Už pri prvom striedaní v sobotňajšom zápase Ottawa - NY Rangers (3:1) dostal Chára i Barnaby po vzájomnej potýčke dvojminútový trest. Keď v 58. sekunde išli obaja na trestnú lavicu, oznámil hráč jazdcov slovenskému hokejistovi, že po návrate na ľad si to "rozdajú".

Barnaby síce s dvomi vyrazenými zubmi bitku nevyhral, ale svojmu tímu aspoň pomohol päťminútovým vyradením jedného z najlepších obrancov Senators. "Je ťažké proti nemu bojovať, pretože je veľmi vysoký," vyjadril sa Barnaby. "Robil som si len svoju prácu a môžem povedať len jedno - Chára je skutočne tvrdý hráč. Cítil som každú ranu, ktorú mi uštedril."

Počínanie krídelníka Rangers berie obrovitý obranca Senators s pochopením. "Robil len to, čo mal spraviť," skonštatoval Chára. "Aj to jednoducho patrí ku hre."

Generálny manažér senátorov John Muckler pred sezónou neuspel v rokovaniach so svojím proťajškom v Rangers Glenom Satherom ohľadom angažovania Barnabyho. O bitkára NY Rangers, ktorý v 663 dueloch v NHL nazbieral 2151 trestných minút, sa však bude určite zaujímať naďalej. "Ešte sme sa nerozprávali," povedal Barnaby k téme prestupu. "Počas sezóny nie je čas na rokovania a navyše som sa rozhodol, že sa pokúsim presadiť ako neobmedzený voľný hráč. Či budem hrať v Ottawe? Nič nie je vylúčené," naznačil Barnaby, ale zároveň upozornil: "V minulosti som už niekoľkokrát zmenil pôsobisko a teraz o ďalšom sťahovaní rozhodne moja manželka."

Súvisiace články