Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Chára unikátnym gólom udržal Ottawu v hre

TASR|19. apr 2004 o 05:38

Ottawa 19. apríla (TASR) - Slovenský hokejista Zdeno Chára bol ústrednou postavou šiesteho zápasu série 1. kola play off NHL medzi Ottawou a Torontom.

Domáci senátori zvíťazili 2:1 po dvojnásobnom predĺžení, vyrovnali stav na 3:3 a rozhodujúci súboj sa odohrá v noci na stredu v Toronte.

Chára ako najagilnejší zadák na ľade rozdával povolené údery telom, bol stratégom presiloviek a keď si jeho spoluhráči z ofenzívnych línií nevedeli rady s brankárom Edom Belfourom, rozhodol sa konať sám. V tretej tretine si nakorčuľoval popri mantineli z druhej strany pred bránku, namiesto zasunutia puku, alebo prihrávky zvolil otočku do protismeru dobiedzajúceho súpera a našiel malú skulinku na vyrovnávajúci gól. V druhom predĺžení potom Mike Fisher rozhodol, že jeho slovenskí spoluhráči Chára, Marián Hossa a Peter Bondra predbežne nebudú svojej vlasti k dispozícii na MS v Česku.