Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Chára sa dohol s Ottawou na tri roky, GM sa pozval k Hossovi na pivo

TASR|24. sep 2001 o 11:48

Trenčín/Ottawa 23. septembra (TASR) - Slovenský hokejista Zdeno Chára sa s vedením zámorského klubu NHL Ottawa Senators dohodol na trojročnej zmluve, ...

Trenčín/Ottawa 23. septembra (TASR) - Slovenský hokejista Zdeno Chára sa s vedením zámorského klubu NHL Ottawa Senators dohodol na trojročnej zmluve, jeho spoluhráč v drese Senators Marián Hossa očakáva vo štvrtok návštevu generálneho manažéra Marshalla Johnsona.

Po víkendovom podpise Švéda Alfredssona zostali obaja Slováci jedinými voľnými hráčmi bez kontraktu. Obaja mohli v drese Dukly Trenčín odohrať ešte dva extraligové zápasy, keďže sú však ich nové zmluvy na spadnutie, proti Slovanu sa so slovenskou súťažou Chára rozlúčil určite a Hossa pravdepodobne.

"Už sme sa telefonicky dohodli a v najbližších dňoch podpíšem zmluvu faxom. V Dukle Trenčín som proti Slovanu odohral teda posledný zápas. Škoda, že sme nevyhrali, ale celkovo som s uplynulým obdobím spokojný, lebo som si s chlapcami schuti zahral hokej a udržal som sa v kondícii," povedal Chára. Hossa má ku kontraktu trochu ďalej: "Vo štvrtok ma navštívi generálny manažér, už mi volal, aby som dal vychladiť pivo. Poznáme sa veľmi dobre ešte z čias, keď som bol v drafte, on bol na Slovensku ako skaut a veľmi sa mu tu páčilo. No ale samozrejme budeme debatovať hlavne o zmluve a som presvedčený, že som blízko k jej podpisu. Rád by som však mal zmluvu na dva, maximálne tri roky."

Podľa renomovaného kanadského denníka Ottawa Sun ponúkol klub Hossovu agentovi Jiřímu Crhovi 4-ročný kontrakt na 8,8 milióna dolárov, pričom Hossa vlani zarobil 675 tisíc. V prípade Cháru periodikum potvrdzuje 3-ročnú zmluvu a špekuluje o sume 4,5 milióna, keď vlani obrovitý obranca v NY Islanders zarobil 650 tisíc.

Súvisiace články