Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

Chára s Phillipsom tvoria najrobustnejšiu obrannú dvojicu v NHL

TASR|8. nov 2001 o 13:34

Ottawa 8. novembra (TASR) - Najvyššiu a najťažšiu obrannú dvojicu v NHL momentálne tvorí slovensko-kanadský pár Zdeno Chára (205 cm/115 kg) - Chris ...

Ottawa 8. novembra (TASR) - Najvyššiu a najťažšiu obrannú dvojicu v NHL momentálne tvorí slovensko-kanadský pár Zdeno Chára (205 cm/115 kg) - Chris Phillips (191 cm/100 kg) z Ottawy Senators. Obaja sú vyznavačmi tvrdej fyzickej hry a stali sa postrachom súperiacich útočníkov.

"Myslíte ozruty?" opdovedal pohotovo brankár senátorov Patrick Lalime na otázku ako sa mu chytá za spomínaným tandemom a dodal: "Určite si ich na ľade všimnete. Sú väčší a silnejší ako ktokoľvek iný." Obaja ťažkotonážnici hrali spolu štyri zápasy a všetky sa skončili pre Senators víťazne. "Využívame svoju výšku a silu. S Chrisom sa mi hrá výborne, pretože preferuje podobobný štýl ako ja. Obaja hráme do tela a dokončujeme bodyčeky," povedal Chára, ktorý momentálne v rebríčku bodyčekov figuruje na štvrtom mieste v NHL.

Na začiatku sezóny nastupoval najvyšší hráč NHL po boku Wada Reddena, ale nedarilo sa im. "Chára vynechal veľkú časť prípravného kempu pre rokovania o kontrakte, takže mu chvíľu trvalo zvyknúť si na náš defenzívny systém. Je to úplne normálne," povedal tréner Don Jackson, ktorý sa špecializuje na obrannú hru senátorov.

Príchodu obrovitého Cháru do hlavného mesta Kanady sa "obával" najmä brankár Lalime. "Bál som sa, že cez neho neuvidím puk," povedal s dávkou humoru a potom vážnejšie dodal: "Skutočne sme veľmi radi, že je u nás. Svoju prácu si odvádza perfektne."

V minulej sezóne nastupoval "bodyčekový kráľ" Chára (373) v drese New York Islanders po boku Erica Cairnsa, ktorý má 198 cm.

Súvisiace články