Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Chára podpísal za 4,65 mil. USD a prisľúbil prispieť na konto obetiam WTC

TASR|25. sep 2001 o 17:25

Ottawa 25. septembra (TASR) - Slovenský hokejista Zdeno Chára po podpise trojročnej zmluvy v hodnote 4,65 miliónov dolárov s Ottawou prisľúbil prispieť na konto obetiam, ktoré zahynuli v troskách Svetového obchodného centra

.

"V New Yorku som strávil veľa času a ešte stále tam mám veľa priateľov. Chcel som preto nejakým spôsobom prejaviť účasť," povedal 24-ročný obranca Ottawy Senators a pokračoval: "Myslím, že najlepším spôsobom ako pomôcť, je prispieť finančným darom. Tá tragická udalosť sa ma naozaj veľmi dotkla."

Nový kontrakt s priemerom 1,5 milióna dolárov na sezónu znamená pre najvyššieho hráča v dejinách NHL podstatný nárast v porovnaní s vlaňajším zárobkom 632.500 dolárov a okrem toho ho čaká v najbližších sezónach aj výhodný bonusový systém. "Ottawa bude pre Zdena veľmi perspektívnym pôsobiskom," vyhlásil Chárov agent Matt Keator a dodal: "Je to typ hráča, ktorý každého útočníka prinúti poriadne zaplatiť za snahu dostať sa k bránke senátorov."

Útočník Ottawy Marián Hossa, ktorého rokovania s vedením klubu stále viaznu na mŕtvom bode, prínos svojho krajana pre klub zhodnotil pre zámorské médiá slovami: "Takéhoto hráča jednoznačne potrebujeme. Na Slovensku odohral osem zápasov a na ľade trávil veľa času. Bol výraznou osobnosťou aj v šatni a myslím, že je schopným vodcovským typom. V motivácii svojich spoluhráčov bol naozaj skvelý."

br ph

Súvisiace články