Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Chára i Ottawa nechcú arbitráž

Sportnet|11. jún 2004 o 00:00

OTTAWA - Včera večer v torontskom Metro Toronto Convention Centre oznámilo vedenie NHL individuálne ocenenia za sezónu 2003/2004. Medzi trojicou nominovaných hokejistov na Norrisovu trofej pre najlepšieho obrancu je aj slovenský reprezentant Zdeno Chára.


Zdeno Chára.FOTO - TASRSpolu s ním sa o prestížny honor uchádzajú Scott Niedermayer z New Jersey a Chris Pronger zo St. Louis.

Najväčším favoritom na zisk trofeje, ktorú udeľuje Asociácia profesionálnych hokejových novinárov, je Niedermayer, ale ak by cenu získal Chára, určite by to ovplyvnilo rokovania s jeho klubom Ottawa Senators o novej zmluve. Tvrdý obranca sa stal po sezóne obmedzeným voľným hráčom, keď v minulej sezóne zarábal 2,6 milióna dolárov. Prvého júla ponúknu senátori trenčianskemu rodákovi kvalifikačný kontrakt so zvýšením platu o 10 percent, aby ho ako voľného hráča nestratili.

Potom bude priestor na vyjednávanie a do 15. júla sa Chára musí rozhodnúť, či novú zmluvu prijme, alebo sa obráti na arbitráž. "Je jednou z našich priorít, aby sme so Zdenom podpísali zmluvu. Určite chceme, aby u nás zostal. Verím, že arbitráž nebude potrebná," povedal generálny manažér Ottawy John Muckler.

Podľa denníka Ottawa Sun by bolo ideálne, keby Chára podpísal troj- až štvorročnú zmluvu. Financiami by sa mohol priblížiť k elitnému obrancovi senátorov Wadovi Reddenovi. Ten zarábal v minulej sezóne 4,5 milióna dolárov. (sita)

Súvisiace články