Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Chára exceloval proti Montrealu, Nagy aj Handzuš 1+1

TASR|15. feb 2004 o 09:02

New York 15. februára (TASR) - Zámorská hokejová NHL pokračovala v noci na nedeľu ďalšími jedenástimi zápasmi, v ktorých sa bodovo presadilo šesť slovenských ...

New York 15. februára (TASR) - Zámorská hokejová NHL pokračovala v noci na nedeľu ďalšími jedenástimi zápasmi, v ktorých sa bodovo presadilo šesť slovenských hokejistov.

Najvýraznejšie prehovoril do štatistík kanadského bodovania obranca Ottawy Senators Zdeno Chára, ktorý gólom a dvoma asistenciami pomohol k víťazstve nad Montrealom 5:2. Jeden bod za asistenciu získal i jeho spoluhráč Marián Hossa.

Center Philadelphie Flyers Michal Handzuš gólom a asistenciou prispel k triumfu nad NY Rangers 6:2, gólový účet zápasu otvoril ďalší Slovák Radovan Somík. Phoenix dominoval nad Dallasom 3:2 aj zásluhou dvoch bodov (1+1) Ladislava Nagya.

výsledky: New Jersey - Carolina 4:1, Philadelphia - NY Rangers 6:2 (za domácich Handzuš 1+1, Somík 1+0), Detroit - Colorado 2:5, Chicago - Boston 2:1 po predĺžení, Toronto - Buffalo 4:6 (za hostí Šatan 0+1), Ottawa - Montreal 5:2 (za domácich Chára 1+2, Hossa 0+1), Columbus - San Jose 1:2 po predĺžení, Tampa Bay - Florida 3:2, St. Louis - Pittsburgh 3:2 po predĺžení, Phoenix - Dallas 3:2 (za domácich Nagy 1+1), Vancouver - Anaheim 1:2