Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

ČH Hornets v súťaži s maďarskou špičkou!

Sportnet|Publikované 13. okt 2008 o 22:00

Vodní pólisti ČH Hornets Košice dostali pozvánku do novej osemčlennej medzinárodnej súťaže s maďarskou špičkou a ďalšími kvalitnými družstvami

Európy. Diváci sa teda môžu tešiť na nádielku skvelých tímov, ktoré zavítajú na východné Slovensko.

KOŠICE. Košickí sršni hrajú Euroligu, onedlho vstúpia aj do ďalšieho ročníka "Hornet rádio interligy" a podľa najnovších správ im pribudne tretia medzinárodná súťaž. Oslovili ich maďarskí organizátori.

Aj Partizan Belehrad

Súťaž odštartuje začiatkom januára budúceho roka, z Maďarska tam budú najlepšie tímy Vasas, Honvéd, Eger a buď Ferencváros alebo Szeged. Srbsko vyšle do bojov Partizan Belehrad a Vojvodinu Novi Sad, Rumunsko bude reprezentovať ich majster Oradea. Posledným účastníkom budú Košice. "Je to úžasná, fantastická ponuka, veď takto máme možnosť hrať s elitou. Aj napriek tomu, že to budeme mať v tejto konkurencii ťažké a veľmi úspešní zrejme nebudeme, ale hrať s týmito súpermi je jedinou cestou, ako sa im priblížiť," komentoval viceprezident ČH Hornets Miloslav Pinčák.

Jedinečná možnosť

Súťaž sa bude hrať systémom doma - vonku, to znamená, že všetci spomínaní súperi prídu aj do Košíc. Po nedávnom turnaji Euroligy, kde vysoká návštevnosť dokázala popularitu tohto športu v meste, uvidia diváci teda znovu európsku kvalitu. "Keďže v európskych pohároch sa ešte nevieme dostať do pokročilejších kôl, veľa zápasov s najlepšími tímami neodohráme. Toto je jedinečná šanca a práve toto mužstvo potrebuje. Tešíme sa, že nám Maďari dali takúto pozvánku, zrejme sa šíria referencie o našom klube, keďže v uplynulom ročníku sme vyhrali interligu pred budapeštianskym BVSC a chodievame hrávať prípravné duely aj do Egru. Samozrejme, najlepších ešte porážať nevieme, ale to je o skúsenostiach a tie môžeme nadobudnúť len v takýchto konfrontáciách."

Po triumfe v SP do Egru

Počas víkendu ČH Hornets podľa očakávania obhájili triumf v Slovenskom pohári. "So zložením kádra, aké máme, to bola povinnosť, to sme si aj vraveli, keď sme si do pohára nalievali šampanské," pripustil M. Pinčák. Počas najbližších dní čaká klub druhé kvalifikačné kolo Euroligy v maďarskom Egri, kde sa vo štvrtok stretnú s CN Barcelona, v piatok so Šibenikom, v sobotu na obed s domácim Egrom a popoludní s Oradeou a v nedeľu so Spandau Berlín.

P.S.: Z prostredia vodného póla na východe republiky ešte jedna zaujímavá informácia. Ide o úspech na diplomatickom poli, keď známy košický rozhodca Štefan Bottlik bol ako jediný Slovák zvolený do vodnopólovej komisie (TWPC) európskej federácie LEN.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.