Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

ČH Hornets v Maďarsku nepohoreli, dnes doma s Poliakmi

Sportnet|Publikované 15. nov 2006 o 23:00

Košice - Vodní pólisti ČH Hornets Košice sa dnes v medzinárodnej interlige predstavia prvýkrát doma, o 18.30 hod. si v krytej plavárni zmerajú sily s

poľským majstrom Pocztowiec Lodž. Po dvoch prehrách v bazénoch súperov majú teda v domácom prostredí šancu zaknihovať v súťaži prvé víťazstvo.

"Uvidíme, v akom zložení Poliaci nastúpia. Hrali v Lige majstrov, kde dokázali poraziť ukrajinského majstra a postúpiť do ďalšieho kola. Tiež to teda nie je slabé mužstvo. Nechcem sa vyhovárať, ale dávame družstvo dokopy a ešte potrebujeme trochu času, aby sme mali optimálnu fazónu," vyjadril sa tréner ČH Hornets Karol Bačo. Lodž hrala v Košiciach včera večer proti srbskému Novemu Sadu, kormidelník Hornets sa na tento zápas chystal, aby si pozrel aktuálnu formu dnešného protivníka. "Ja som ich videl aj na turnaji Ligy majstrov v maďarskom Egri, kde hrali veľmi dobre. Majú v tíme päť legionárov, ale neviem, či všetci pricestujú aj k nám do Košíc. Ešte raz teda hovorím, že bude záležať i na tom, v akom prídu zložení. Aj poľský šampión však musí mať svoju silu, keď dokázal v Lige majstrov odohrať dva turnaje."

Len v utorok zohrali Košičania v "Hornet rádio interlige" duel proti BVSC Budapešť a v maďarskej metropole rozhodne neprepadli, i keď s favoritom prehrali 9:14. "Proti silnému súperovi sme podali dobrý výkon, s ktorým môžem byť spokojný. Ani som neočakavál takýto priebeh, veď v polovici zápasu to bolo len o gól a krátko pred koncom 12:9. Škoda, že sme ešte dvakrát inkasovali, výsledok mohol byť lichotivejší." Posledný gól dostali sršni so záverečným klaksónom. "Bol však dosť pofiderný. Mali sme totiž presilovku, tak sme si päť sekúnd pred koncom vzali oddychový čas. Za päť sekúnd sme mali tri nahrávky, brankár strelu chytil a ešte prehodil celé ihrisko, čo sa ani teoreticky časovo stihnúť nedá." Sympatické vystúpenie Košičanov zaujalo aj budapeštiansky klub a od železničiarov majú východniari ponuku. "Maďari sú olympijskí víťazi a sú teda dosť pyšní, nám však po zápase povedali, že budú radi, keď im prídeme robiť sparingpartnera. To by som chcel využiť na herné sústredenie tesne pred začiatkom ligy, kde by sme si takto mohli s veľmi ťažkým súperom nacvičiť rôzne veci," dodal tréner Bačo.

SUMÁR HORNET RÁDIO INTERLIGY

1. kolo: Vojvodina Novi Sad - ČH Hornets Košice 14:6 (3:3, 4:0, 2:1, 5:2). Góly Košíc: Grutka 2, Veszelits, Ligocký, Zareva, Brezina. BVSC Budapešť - Pocztowiec Lodž 14:7.

2. kolo: BVSC Budapešť - ČH Hornets 14:9 (2:1, 3:3, 5:3, 4:2). Góly Košíc: Kaid 3, Papuga 2, Brezina 2, Zareva, Grutka. Lodž - Novi Sad 4:14.

Program 3. kola: ČH Hornets - Lodž (dnes o 18.30 hod. v Košiciach), Novi Sad - BVSC Budapešť.

Tabuľka po 2. kole

1. Novi Sad220028:104

2. BVSC Budapešť220028:164

3. ČH Hornets200215:280

4. Lodž200211:280

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.