Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Cez víkend štartujú súťaže stolných tenistov

Sportnet|Publikované 3. okt 2003 o 22:00

Rožňava - Nadchádzajú víkend sa rozbehnú súboje v stolnotenisových ligách. Extraligové rožňavské "áčko" cestuje dnes do Michaloviec, prvoligový

Geológ VTJ B odohrá zápas v Poproči. V III. lige Západ bude štartovať Jablonov A, v IV. lige v spišsko-gemerskej skupine budú okres Rožňava reprezentovať Gemerská Poloma A, Betliar A, Henckovce a Kružná.

Geológ VTJ Rožňava zotrval v Extralige vďaka tomu, že víťaz I. ligy západ TJ Dynamo Nová Stráž B odstúpilo zo súťaže. "A" družstvo čaká ťažká sezóna, v ktorej pôjde najmä o to, aby sa udržali v súťaži. Všetko sa rozhodne po základnej časti. Základ družstva budú tvoriť Kováč, Ondis, Repaský a Gregor Gallo. S Bannikovovom v tejto sezóne nepočítajú. Jednak kvôli finančnej stránke, jednak preto, že mu uplynulá sezóna nevyšla. "Čakali sme od neho trocha viac ako dokázal", vysvetlil vedúci klubu Zoltán Gallo a pokračoval, "v úvodnom stretnutí sú favoritom Michalovce. Skúsime uhrať prijateľný výsledok. Začiatok sezóny je nevyspytateľný, ukáže sa podľa momentálnej formy hráčov. Táto sezóna bude záchranárska." V 1. lige bude štartovať rožňavské "béčko". Káder je postavený okolo skúsených hráčov Babiča, M. Kováča či Z. Galla. Dopĺňať ich budú mladí hráči Leitner, Balog, Gulykáš. "Pôjde najmä o to, aby mladí hráči získali skúsenosti. Hráči majú výkonnostne na to, aby sa bez problémov udržali v súťaži. V prvom zápase cestujú do Poproča a majú šance uhrať dobrý výsledok", povedal Z. Gallo. Geológ VTJ C bude hrať v II. lige, mladí hráči Šramko, Bakoš, P. Gallo a niektorí z "béčka" okolo skúseného J. Galla budú mať ťažkú pozíciu a asi budú bojovať o záchranu. V okresnej súťaži budú hrať mladí chlapci z rožňavského "déčka".

Rožňavský stolnotenisový klub čaká ťažká sezóna. Trápia ich najmä finančné problémy. "Od mesta sme mali na tento rok schválenú dotáciu vo výške 60 tisíc korún. Zatiaľ sme však nedostali ani korunu. Náklady spojené so súťažou hradíme z vlastného vrecka. Je smutné, že hoci hráme Extraligu, podmienky máme ako v IV. lige. Sme už z toho unavení, možno skončíme, pretože za takýchto podmienok sa hrá veľmi ťažko. Pred zápasmi vonku nevieme, či budeme mať za čo vycestovať. Takéto situácie nepridávajú hráčom na hernej pohode. Je otázne, či sa nám podarí dohrať sezónu. Odstúpenie zo súťaže by po toľkých rokoch vrcholového stolného tenisu v Rožňave bolo hanbou", vysvetlil Z. Gallo a pokračoval, "klobúk dole pred všetkými ľuďmi, funkcionármi i hráčmi, ktorí sa v Rožňave venujú stolnému tenisu za takýchto podmienok."

Krajské ligy na východe Slovenska boli v novej sezóne zreorganizované. Ligové súťaže Prešovského a Košického kraja sa spojili. Vytvorili sa tri III. ligy so skupinami Východ, Stred a Západ, novinkou je IV. liga, ktorá sa skladá zo šiestich skupín. Okresná súťaž sa premenila na V. ligu. Rožňavský okres budú v III. lige zastupovať hráči Jablonova A. V IV. lige gemersko-spišskej skupine sa predstavia Gemerská Poloma A, Betliar A, Henckovce, Kružná A. Družstvá Betliara a Gemerskej Polomy mali pôvodne štartovať v III. lige, ale nakoniec sa prihlásili len do nižšej súťaže. Kým v Betliari boli dôvody odstúpenia najmä finančné, v Gemerskej Polome sa "áčko" rozpadlo. Hráči Greško, Gunár, Rolo, P. Ďurman odišli za prácou do Bratislavy, M. Ďurman je na vojenčine. V kádri zostali len Minčev a Žúdel. V zápasoch bude A družstvo doplnené hráčmi "béčka" Romokom a Lukáčom. "S hráčmi, ktorí pracujú v Bratislave sme sa dohodli, že pokiaľ budú môcť, niektorý z nich vždy pricestuje na zápas. Máme dobré vzťahy s Mostexom Rača, takže by u nich mohli cez týždeň trénovať", povedal vedúci stolnotenisového klubu v Gemerskej Polome Juraj Galajda.

V okresnej súťaži, ktorá sa začne budúci týždeň budú štartovať družstvá Gemerská Poloma B, Betliar B, Geológ VTJ Rožňava D, Honce, Dlhá Ves, Jablonov C, Kružná B.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.