Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Cez víkend prvá časť M-SR aj s Bajčičákom a Bátorym

SITA|Publikované 19. jan 2007 o 13:08

ŠTRBSKÉ PLESO 19. januára (SITA) - Počas nadchádzajúceho víkendu sa na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách uskutoční prvá časť majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach. Podľa pôvodného plánu mali byť ...

ŠTRBSKÉ PLESO 19. januára (SITA) - Počas nadchádzajúceho víkendu sa na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách uskutoční prvá časť majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach. Podľa pôvodného plánu mali byť v sobotu na programe behy klasickou technikou s intervalovým štartom a v nedeľu preteky voľnou technikou s hromadným štartom.

"Snehové podmienky sú na hranici regulárnosti. Až na piatkovej večernej porade sa definitívne určia disciplíny a spôsob štartu," povedal pre agentúru SITA predseda bežeckého úseku Slovenského lyžiarskeho zväzu (SLZ) Peter Neuschl. "Na Štrbskom Plese je 15-20 cm snehu. S klasikou nie je problém, stopa sa dá natiahnuť. Horšie by to bolo s hromadným štartom v skejte. Tam sú potrebné široké trate a to momentálne nie je možné zabezpečiť," nahlas zauvažoval o možnej zmene programu šampionátu slovenský reprezentant Ivan Bátory. Spoločne s Martinom Bajčičákom sa od návratu z Tour de Ski pripravujú v skromných domácich podmienkach. Nie je to z hľadiska snehovej situácie ideálne, ale podľa jeho slov sa trénovať dá.

Nedeľné preteky sa mali uskutočniť v Gerlachove ako 49. ročník Memoriálu padlých hrdinov SNP. "V sobotu nebudeme štartovať, ale v nedeľu chceme obidvaja nastúpiť. Myslím si, že nakoniec budú musieť organizátori zvoliť intervalový štart. Nemôžem mať iné ciele, ako získať zlato. Myslím, že s Martinom Bajčičákom sa oň zdravo pobijeme," zakončil Ivan Bátory.


Pôvodný program majstrovstiev Slovenska:

sobota 20. januára:

od 11.00 h - beh klasickou technikou intervalový štart:

mladšie dorastenky 5 km

mladší dorastenci a staršie dorastenky 7 km

starší dorastenci, juniorky a ženy 10 km

juniori a muži 15 km


nedeľa 21. januára:

od 10.00 - beh voľnou technikou s hromadným štartom

mladšie dorastenky 4 km

mladší dorastenci, staršie dorastenky, juniorky a ženy 5 km

starší dorastenci 7 km

juniori a muži 10 km

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.