Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Cez víkend odštartujú 1. ročník Memoriálu F. Blahuta hokejových OLD BOYS

Sportnet|Publikované 11. dec 2002 o 23:00

Prešov Klub hokejových starých pánov (OLD BOYS) má v Prešove dlhoročnú tradíciu. Jeho vznik sa datuje do 70. rokov. Vtedy sa partia hokejových

"vyslúžilcov" stretávala len sporadicky. Na akciách v rámci východoslovenského regiónu sa zúčastňovali i také zvučné mená ako L. Pavlovič, Malíček, Hrabčák, Kobulský, Pivovarník, Burdelák, bratia Ringerovci, Andrus, Olejár, Olejarník a ďalší.

Novodobá éra prešovských hokejových OLD BOYS sa začala písať v roku 1990. Známe hokejové mená Rudolf Jurčenko a Marián Velček dali dohromady partiu, ktorá sa stretávala sprvu iba na ľade raz týždenne. Neskôr už aj v telocvični a v lete i v prírode. Hokejové spomienky bývalých hráčov chytili zrejme poriadne za srdcia, lebo sa ich stretávalo postupne viac a viac. Aktivitou v organizovaní rôznych podujatí hýril najmä nestarnúci Pavol Andrus. Prešovskí starí páni usporiadali i štartovali na viacerých vydarených podujatiach. V roku 1993 hrali doma proti hviezdam ruského hokeja ako Sideľnikov, Myškin, Lutčenko, Babinov, Blinov, Gusev, Šalimov, Šatalov. Mnohí si pamätajú, že vtedy to bol v Prešove ozajstný hokejový sviatok. Neskôr zavítali do šarišskej metropoly i hokejisti z Los Angeles, Slovinska, Poľska i viaceré slovenské tímy.

Na týchto akciách nechýbala ani dobre známa postava prešovského hokeja - František Blahut, ktorý zomrel vo veku 55 rokov. Nuž a práve na počesť tohto bývalého hráča a neskôr úspešného trénera a tiež člena Klubu OLD BOYS pri HK VTJ Farmakol Prešov organizujú jeho niekdajší spoluhráči 1. ročník medzinárodného hokejového turnaja starých pánov Memoriál Františka Blahuta. Na ľade prešovského zimného štadióna ho odštartujú už tento víkend za účasti tímov z Noweho Targu (Poľsko), Žďáru nad Sázavou (Česko), Banskej Bystrice a usporiadajúceho Prešova. Hokejoví fajnšmekri sa teda už teraz môžu tešiť na oprášené spomienky v podaní hokejových starých pánov.

OLD BOYS tímy už nahlásili organizátorom i súpisky, s ktorými zavítajú do metropoly Šariša. Zo Žďáru nad Sázavou avizujú napríklad i štart bývalého známeho československého reprezentanta Oldřich Válka, kým Poliaci z KS Podhale Nowy Targ (mimochodom je to dvojnásobný majster a trojnásobný vicemajster krajiny v kategórii OLD BOYS) ohlásili príchod viacerých účastníkov OH a MS. Nuž a i aj v partii Banskobystričanov sa vám vybavia niektoré známe hokejové mená minulosti ako Bíreš, Škvarka, Longauer a ďalšie. Nuž a Prešovčania vyrukujú s týmito "esami": Jurčenko, Pištej Andrus, Levický, Fabuľa, Rokošný, Bobák, bratia Velčekovci, Bosák, Blaško, Čontofalský, Pervan, Harajda, bratia Homzovci, Tomko, Troliga, Malinovský a Sabol.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.