Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Česť rožňavského stolného tenisu zachraňovalo B - družstvo

Sportnet|Publikované 2. dec 2003 o 23:00

Rožňava - V 5. kole Extraligy privítali stolní tenisti Geológa VTJ súperov z druhej polovice tabuľky. V sobotu sa stretli s SK Tvrdošín - Nižná a

nedeľu predpoludním hrali s ŠKST Ružomberok. Prvý zápas bol spočiatku vyrovnaný, no záver patril hosťom. Druhé stretnutie malo pre Rožňavu jednoznačne nepriaznivý priebeh. Prvoligové družstvo cestovalo na pôdu súperov. V Stránskom sa im nedarilo. V Radoli obrátili nepriaznivo sa vyvíjajúce stretnutie a remizovali.

Extraliga

Geológ VTJ Ržňava - SK Tvrdošín-Nižná

6:10

Ondis 2,5; Repaský, Gallo po 1,5; Kováč 0,5 - Hudec 4; M. Šlesár 3; Drbiak 2; Belopotočan 1

Stretnutie sa pre domácich začalo veľmi dobre. Kováč s Ondisom si v päťsetovom zápase poradili so súpermi. Pripojili sa Repaský s G. Gallom, ktorí jednoznačne porazili dvojicu Šlesar - Hudec. Potom však Kováč aj Repaský svoje zápasy prehrali a boli vyrovnané. V piatom zápase zvíťazil Ondis nad Belopotočanom a domáci viedli. Hostia vyrovnali a po prehre Kováča s Drbiakom o bod viedli. Na 4:4 upravil Repaský. V ťažkom päťsetovom boji neuspel Ondis proti Hudecovi. Viedol už 2:0 ale v treťom sete nepremenil mečboly a súper otočil zápas vo svoj prospech. Potom sa to už viezlo a hostia si snúrou štyroch výhier urobil náskok. Vyrovnaný bol zápas Repaský - Hudec, v ktorom domáci hráč otočil z 0:2 na 2:2. V rozhodujúcom sete však prehral. Potom Ondis a G. Gallo zvíťazil a znížili na 6:8 a vykresali nádej na remízu. V posledných dvoch zápasoch sa však presadili hostia a konečný výsledok bol 6:10. Nedarilo sa rožňavskej jednotke Kováčovi, ktorý získal len pol bodu za víťazstvo v štvorhre.

"Kováč podal matný výkon, bez motivácie. Ako jednotka družstva mal bodovať, keď bodujú ostatní. Hráčom sa nedá nič vyčítať. Ondis dokáže bojovnosťou prekryť nedostatky, vyplývajúce z toho, že je vyhraný. Dokáže obrátiť nepriaznivý stav. V zápase s Hudecom mal dva mečboly a nedokázal ich premeniť. Ak by sa mu to podarilo, mohla byť remíza", povedal vedúcu klubu Geológ VTJ Zoltán Gallo a pokračoval, "dobre zahral zvyšok družstva. Gregor zdolal Drbiaka, s ktorým Kováč prehral."

Geológ VTJ Rožňava - ŠKST Ružomberok

2:10

Ondis 1,5; Kováč 0,5 - Benč, Kačník po 3,5; Pindura 2; Koma 1

Ani v druhom zápase na domácej pôde Rožňavčania neuspeli. Kováč pokračoval v neistých výkonoch, hral bez iskry. Domáci začali stretnutie znova víťazstvom vo štvorhre. Ich snahu o dobrý výsledok však hostia zastavili hneď v zárodku a šnúrou štyroch bodov sa ujali vedenia. Druhý a posledný bod pridal Ondis, ktorý v päťsetovom zápase zdolal Koma. Potom už hostia pridávali jeden bod za druhým. Domáci sa chytili až v závere, keď v posledných dvoch zápasoch prehrali v piatich setov. Konečný výsledok 2:10 je nelichotivý.

"Druhý zápas bol určite ovplyvnený výsledkom soboty. Aj v tom zápase podal najlepší výkon Jozef Ondis. Čo sa týka Kováča, je nemysliteľné, aby jednotka v stretnutiach s takýmito súpermi nezískavala body", povedal Z. Gallo a dodal, "budeme musieť pristúpiť k iným tréningovým dávkam u Kováča a Repaského. Možno, že sa u Jána Kováča dostavila aj únava a strata motivácie. Vrcholový stolný tenis už hrá viac ako dvadsať rokov. V extralige je naša pozícia jasná. Plne sa musíme sústrediť na play - off a presne načasovať formu hráčov."

Rožňavské A - družstvo čakajú ďalšie stretnutia už nadchádzajúci víkend. V predohrávaných zápasoch 6. kola sa stretnú so silnými súpermi z prvej polovice tabuľky. Najprv nastúpia proti vedúcemu celku ŠKST Bratislava a potom ich čaká ŠK Mostex Rača. "Mužstvo musí získať sebavedomie. V nadchádzajúcich zápasoch nejaké prevratné výsledky nečakáme. Družstvo cestuje v kompletnej zostave a každý získaný bod bude dobrý a bude povzbudením pre družstvo", konštatoval Z. Gallo.

Ostatné zápasy: MSK Mareka Malacky A - ŠK Mostex Rača 4:10, MSK Mareka Malacky B - ŠKST Bratislava 5:10, ŠKST Michalovce - ŠKST Ružomberok 10: 2, Geológ VTJ Rožňava - SK Tvrdošín-Nižná 6:10, MSK Mareka Malacky A - ŠKST Bratislava 6:10, MSK Mareka Malacky B - ŠK Mostex Rača 3:10, ŠKST Michalovce - SK Tvrdošín-Nižná 10: 6, Geológ VTJ Rožňava - ŠKST Ružomberok 2:1

Tabuľka Extraligy

1. ŠKST Bratislava770070:2721

2. MSK Mareka Malacky851269:4119

3. MŠK HCH Čadca751161:3618

4. ŠK Mostex Rača750266:3017

5. ŠKST Michalovce750258:4517

6. SK Tvrdošín - Nižná822452:7214

7. ŠKST Ružomberok821538:6913

8. PK T&O Komárno721441:5712

9. MSK Mareka Malacky B810743:729

10. Geológ VTJ Rožňava700721:707

I. liga Východ

ŠKST Kovo Stránske - Geológ VTJ Rožňava B

9:5

Valuch st. , Škopec, Matiašovský po 2,5; Jurin 1,5 - Guľkáš 2;, Babič, Leitner, Balog po 1

Na stretnutie s tabuľkovým susedom cestovali Rožňavčania oslabení. Ukázalo sa to hneď v úvode, keď domáci získali päťbodový náskok. V druhej štvorhre už viedla dvojica Babič - Leitner 0:2, napokon však prehrali. Prvý bod hostí získal Guľkáš, keď znížil na 5:1. Domáci potom pridali ďalšie dva body. Druhý bod pridal Balog. V závere sa Rožňavčania rozohrali a päťsetových zápasoch získali ďalšie body. Náskok domácich však bol príliš veľký, aby ho stolní tenisti Geológa VTJ B dobehli. Nakoniec prehrali 9:5.

SK Radoľa - Geológ VTJ Rožňava B

7:7

Špirko 3,5; Ľ. Javorník 2,5; P. Javorník a Škulec 0,5 - Guľkáš, Babič, Leitner po 2; Balog 1

Ani v sobotňajšom druhom zápase nezačalo rožňavské "béčko" úspešne. Prvá štvorhra bola vyrovnaná a hostia ju prehrali až v piatom sete. Ďalšie zápasy boli jednoznačnou korisťou domácich. Hostia sa však nevzdali a v päťsetových bitkách Babič a Leitner znížili na 4:2. Domáci potom zvýšili svoj náskok víťazstvom Špirka nad Balogom. Hostia sa však nevzdali a šnúrou troch víťazstiev vyrovnali stav stretnutia. Domáci sa ešte pokúsili strhnúť zápas na svoju stranu, ale ani vedenie 7:5 im zisk plného počtu bodov nezabezpečilo. Hostia sa v posledných nevzdali a zvíťazili. Súperi sa nakoniec rozišli nerozhodným výsledkom.

"Družstvo cestovalo na zápasy značne oslabené. Ak by bolo kompletné určite by Stránske potrápilo. S remízou v druhom zápase s Radoľou som spokojný. Hráči zvrátili nepriaznivý výsledok, keď prehrávali 0:4. Dobré výkony podali všetci hráči, menej sa darilo len Balogovi. Ak by v Radoli zahral svoj štandard, tak by sme súpera porazili. Mladí hráči však stále podávajú kolísavé výkony", konštatoval Z. Gallo.

Najbližší víkend má B - družstvo stolných tenistov Rožňavy prestávku a v druhý decembrový víkend privítajú na domácej pôde ťažkých súperov z popredných miest tabuľky. Predpoludním budú hrať s ŠK Trio Tatra Ďurkov a popoludní sa stretnú s družstvom Spoje Tesco Košice.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.