Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Češky v Bratislave zrejme pod vedením Kodata

SITA|Publikované 22. mar 2007 o 07:29

PRAHA 22. marca (SITA) - České reprezentačné družstvo tenistiek by sa mohlo 21. - 22. apríla v Bratislave v stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie proti Slovensku prezentovať pod vedením ...

PRAHA 22. marca (SITA) - České reprezentačné družstvo tenistiek by sa mohlo 21. - 22. apríla v Bratislave v stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie proti Slovensku prezentovať pod vedením kapitána Aleša Kodata. Podľa správy internetovej stránky českého denníka Sport, ktorý sa odvolal na dobre informovaný zdroj, sa Český tenisový zväz už dohodol s Kodatom, nevlastným otcom a trénerom jednotky tímu Nicole Vaidišovej. Zmena by oficiálne mala byť oznámená v najbližších dňoch. Predchádzajúci kormidelník Tomáš Petera rezignoval na tento post v polovici februára, pretože je vyťažený vedúcou funkciou v spoločnosti Praha olympijská, ktorá bude pripravovať kandidatúru na OH 2016 a 2020.

Víťaz duelu, ktorý odohrajú v Sibamac aréne Národného tenisového centra na antuke pod otvorenou strechou postúpi do stretnutia play off o účasť vo svetovej skupine 2008. Česko okrem Vaidišovej, 8. v počítačovom poradí, momentálne disponuje ďalšími štyrmi hráčkami v hornej stovke rebríčka WTA Tour - Luciou Šafářovou (26.), Evou Birnerovou (72.), Ivetou Benešovou (96.) a Zuzanou Ondráškovou (99.), ale aj deblovou špecialistkou Květou Peschkeovou (10. vo štvorhre).

Hostiteľky sa budú opierať najmä o výkony Daniely Hantuchovej (12. v renkingu dvojhry, 13. v deblovom rebríčku). Zverenky kapitána Mojmíra Mihala si účasť v II. svetovej skupine vybojovali vlani úspešným zvládnutím turnaja I. skupiny euroafrickej zóny v bulharskom Plovdive a následným hladkým domácim barážovým víťazstvom nad Thajskom (5:0).


Súvisiace články