Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Český tréner Hlinka prežíva u tučniakov ťažké časy

TASR|15. okt 2001 o 19:41

Pittsburgh 15. októbra (TASR) - Český hokejový tréner v službách klubu zámorskej NHL Pittsburgh Penguins Ivan Hlinka prežíva u tučniakov jedno z najťažších ...

Pittsburgh 15. októbra (TASR) - Český hokejový tréner v službách klubu zámorskej NHL Pittsburgh Penguins Ivan Hlinka prežíva u tučniakov jedno z najťažších období svoje kariéry. Pittsburgh prehral posledné štyri stretnutia v rade, čo vyvolalo značný tlak na odvolanie trénera olympijských víťazov z Nagana.

"Myšlienkami o prepustení sa teraz nezaoberám. Viem, že dokážeme hrať oveľa lepšie, ako sme v posledných štyroch stretnutiach ukázali," povedal Ivan Hlinka.

Vplyvný majiteľ i legendárny hráč v jednej osobe Mario Lemieux na trénersku otázku diplomaticky dodal:"To je parketa Graiga Patricka (generálny manažér Pittsburghu). Na to sa musíte spýtať jeho."

Po prestupe českej megahviezdy Jaromíra Jágra do Washingtonu, sa Pittsburgh v ofenzívnej činnosti na prekvapenie odborníkov až nečakane trápi. Aj po odchode odchovanca kladenského hokeja do tímu Slováka Petra Bondru, zostalo v tíme viacero kanonierov. Penguins sa však v koncovke trápia a všetci tučniaci spoločne dali len sedem gólov, o jeden menej ako talentovaný Mark Parrish z New York Islanders.

Súvisiace články