Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Češky suverénne vyhrali biatlonovú štafetu, Slovenky znovu nedobehli

Veronika Vítková sa teší z ďalšieho víťazstva českej štafety. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 14. jan 2015 o 16:50

Slovenky nedokončili už druhýkrát za sebou, na poslednom úseku predbehla Chrapánovú o kolo Češka Vítková.

RUHPOLDING. Piate kolo Svetového pohára v biatlone sa začalo v nemeckom Ruhpoldingu pretekmi štafiet žien. Na 4x6 km trati zvíťazili jednoznačne Češky v zložení Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková.

Od druhých Bielorusiek ich delila viac ako minúta (+1:13,3), tretie Nemecko zaostalo o 1:39,3 min. Slovenské kvarteto Paulína Fialková, Jana Gereková, Terézia Poliaková a Martina Chrapánová rovnako ako predtým v Oberhofe do cieľa nedobehlo, keď za víťazkami zaostalo o jeden okruh.

Veľká strata už na prvom úseku

V Ruhpoldingu spočiatku pršalo i snežilo, na strelnici sa hneď od úvodu niektoré biatlonistky trápili. Na trestnom okruhu bola dvakrát Talianka Wiererová, trikrát dobíjala Ruska Romanovová, Nórka Olsbuová i Francúzka Bollietová.

Slovenka Paulína Fialková štafetu už tretíkrát v sezóne rozbiehala. Aj ona sa však zdržala pri dvoch rezervných nábojoch. Po streľbe stojmo raz absolvovala trestný okruh a od najlepších sa výrazne vzdialila.

Na prvom úseku medzi 22 štartujúcimi tímami žiarila Češka Puskarčíková - Fialková na ňu stratila na 20. mieste 2:23,0 min a Janu Gerekovú dostala do nepríjemnej situácie.

V polohe stojmo viaceré biatlonistky dobíjali, Gereková ale patrila medzi najlepšie a výrazne sa posunula vpred - na deviate miesto. A na odovzdávke bola dokonca siedma.

Chrapánová do cieľa nedošla

Tretí úsek v podaní Terézie Poliakovej väčšie komplikácie nepriniesol. Problémom sa nevyhli vedúce Češky, keď Landová v ľahu trikrát dobíjala a Nemka Hinzová sa k nej priblížila.

Do záverečného okruhu vbiehala Vítková s náskokom 30,7 sekundy pred Nemkou Dahlmeierovou, Domračevová strácala viac ako minútu.

Češka svoj náskok ešte zveľadila a doviedla svoj tím k druhému víťazstvu v sezóne.

Pre Chrapánovú a slovenský biatlon bolo bolestné, že štafeta znovu do cieľa nedobehla, keď posledný údaj súvisel na medzičase po záverečnej streľbe so 14. miestom, stratou 6:03,6 min a mankom jedného okruhu na víťazné Češky.

Súboj o druhú priečku vyhrala Domračevová.

Štafeta žien na 4x6 km - Ruhpolding:

1. Česko (Puskarčíková, Soukalová, Landová, Vítková) 1:23:57,7 (0 tr. okr.+9 dobíjaní)

2. Bielorusko 1:13,3 (0+6)

3. Nemecko 1:39,3 (1+6)

4. Nórsko 2:39,2 (0+13)

5. Ukrajina 2:49,7 (0+7)

6. Francúzsko 3:55,3 (0+17)

...

Slovensko (Paulína Fialková, Jana Gereková, Terézia Poliaková, Martina Chrapánová) nedobehlo

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články