Český brankár v NHL skolaboval počas zápasu

Michal Neuvirth.
Michal Neuvirth. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. apr 2017 o 07:51

Neuvirtha sa okamžite ujali záchranári a na nosidlách ho previezli do nemocnice.

PHILADELPHIA. Český hokejový brankár tímu NHL Philadelphia Flyers Michal Neuvirth skolaboval počas nočného zápasu proti New Jersey Devils.

V prvej tretine sa nečakane zvalil na ľad a ostal nehybne ležať na chrbte. Incident sa odohral v čase 7:37 min za stavu 1:0 pre Philadelphiu, keď sa vhadzovalo v strednom pásme.

Neuvirtha okamžite previezli do nemocnice: fotogaléria

3.4.2017

Dvadsaťdeväťročný brankár zrazu spadol na ľad a ostal ležať na chrbte.

Neuvirtha sa okamžite ujali záchranári a na nosidlách ho previezli do nemocnice. Nehralo sa približne 10 minút. Podľa generálneho manažéra Flyers, bývalého brankára Rona Hextalla bol Neuvirth pri plnom vedomí a spolupracoval.

Neuvirtha, ktorý si pripísal šesť zákrokov, nahradil v bránke Anthony Stolarz a nepustil za chrbát ani jednu z 26 striel.

Flyers vyhrali 3:0 a udržali si teoretickú nádej na postup do play off.