Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Českú futbalovú výpravu zastavila na ceste do Číny porucha lietadla

Airbus pristál na Malte. (Autor: Twitter)
TASR|Publikované 20. mar 2018 o 14:23

Na prípravný turnaj China Cup budú českí futbalisti meškať, airbusu zlyhal palivový systém.

PRAHA. Nečakané problémy pribrzdili českých futbalových reprezentantov na ceste do čínskeho Nan-ningu, kde sa majú predstaviť na prípravnom turnaji China Cup.

Pre vážnu technickú poruchu na lietadle nemohli v utorok popoludní odletieť z letiska v Prahe.

Pôvodný let bol naplánovaný na 14.00 h, výprava mala do dejiska turnaja, kde je sedemhodinový časový posun, doraziť v stredu ráno SEČ. Problémy na palivovom systéme pripraveného airbusu ju však nechali trčať v Prahe.

Vedenie Futbalovej asociácie ČR (FAČR) tak muselo hľadať iný variant cesty na podujatie, podľa informácií portálu sport.cz národný tím najskôr vzlietne až v stredu ráno.

"Keďže ide o vážny technický problém, ktorý musí riešiť špeciálne povolaný tím technikov Airbusu, doba opravy sa môže natiahnuť až na niekoľko dní. Robíme všetky možné kroky k vyriešeniu situácie, v prvom rade o nájdenie adekvátneho lietadla namiesto pôvodného stroja," uviedol pre iDnes.cz predseda FAČR Martin Malík.

Na China Cupe sa okrem českých futbalistov predstavia aj domáci výber Číny, Wales a Uruguaj, s ktorým zverenci trénera Karla Jarolíma turnaj v piatok o 12.35 SEČ otvoria.

Súvisiace články