Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Česko získalo druhú medailu

Sportnet|Publikované 25. feb 2007 o 23:00

Kateřina Neumannová získala striebro v skiatlone na 2 x 7,5 km, severskú kombináciu družstiev vyhralo Fínsko.

SAPPORO. Včerajší skiatlon na 2 x 7,5 km vyhrala ruská bežkyňa Oľga Zavialovová. V súťaži bez slovenskej účasti sa nová majsterka sveta po celý čas držala v čelnej skupinke a vo finiši rozhodla o svojom triumfe na úkor favorizovanej Češky Kateřiny Neumannovej, ktorá sa v tejto sezóne lúči s kariérou.

„Niekedy sa prehrá boj o zlato a je z toho len druhé miesto. Avšak dnes považujem striebro za vyhrané. Už som nemala v závere silu na nástupy a bola som rada, že visím na konci štvorčlennej skupiny. Druhým miestom sa mi podarilo dosiahnuť maximum,“ povedala Neumannová.

„Dnešné preteky nerozhodoval finiš, ale to, komu zostalo v závere najviac síl. Lebo tak, ako sme na štadión prišli, tak sme prešli aj cieľovou čiarou. Mala som len strach, aby som neskončila štvrtá, so striebrom som preto veľmi spokojná. Nemala som na to, aby som diktovala tempo,“ povedala pre české médiá Neu­mannová. Slovenky Procházková a Garajová, ktoré do šampionátu vstúpili výbornými výsledkami v šprintérskych disciplí­nach, uprednostnili prípravu na utorňajšiu korčuliarsku desiatku.

Zlato v pretekoch družstiev v severskej kombinácii si vybojovalo Fínsko.(tasr, čtk)


Ženy, skiatlon - 2 x 7,5 km: 1. Oľga Zavialovová (Rus.) 41:27,5 min, 2. Kateřina Neumannová (ČR) +0,5, 3. Kristin Steirová (Nór.) +2,1.

Severská kombinácia: 1. Fínsko (Koivuranta, Rynnänen, Tallus, Manninen) 49:14,9, 2. Nemecko (Haseney, Ackermann, Edelmann, Kircheisen) +28,4, 3. Nórsko (Tande, Klemetsen, Rian, Moan) +1:12,0.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.