Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Českí hráči si za postup rozdelia 56 mil. Kč

Sportnet|Publikované 19. dec 2007 o 23:00

PRAHA. Českí futbaloví reprezentanti si za postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v Rakúsku a vo Švajčiarsku rozdelia 56 miliónov českých korún.

Informuje o tom internetový portál idnes.cz. Zabezpečenie miestenky na Euro 2008 prinieslo českému národnému tímu dovedna 200 miliónov.

Momentálne sú už známe aj celkové náklady pôsobenia zverencov trénera Karla Brücknera na júnovom kontinentálnom šampionáte - 60 miliónov. Čistý zisk teda predstavuje 140 miliónov. "Sú to správne počty," potvrdil reprezentačný manažér Vlastimil Košťál, ktorý zároveň prezradil, akým spôsobom by mala byť táto čiastka rozdelená - 40 percent (už spomínaných 56 miliónov) by mali dostať hráči a realizačný tím, 50 percent (70 miliónov) zostane Českomoravskému futbalovému zväzu (ČMFS) a 10 percent (14 miliónov) pôjde na fond rozvoja mládeže. "Toto rozdelenie však ešte musí prejsť schválením na schôdzke s kapitánom a ďalšími zástupcami mužstva," doplnil predseda ČMFS Pavel Mokrý, ktorý by mal s hráčmi o tejto záležitosti hovoriť na februárovom sústredení na Cypre. O tom, ako sa navrhovaných 56 miliónov rozdelí medzi futbalistov a členov realizačného tímu, sa rozhodne až po majstrovstvách Európy, na ktorých môžu Rosický a spol. svojimi dobrými výsledkami túto čiastku ešte zvýšiť.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.