Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Českí futbalisti budú v baráži nasadení

TASR|Publikované 12. okt 2011 o 09:20

Vo štvrtok o 13.00 sa v poľskom Krakove uskutoční žrebovací akt kvarteta dvojíc baráže, ktorých víťazi sa prebojujú na Euro.

KRAKOV. Vo štvrtok o 13.00 sa v poľskom Krakove uskutoční žrebovací akt kvarteta dvojíc baráže, ktorých víťazi sa prebojujú na finálový turnaj EURO 2012 vo futbale.

Na základe koeficientov vypočítaných z posledných troch kvalifikačných cyklov, príp. finálových účastí na ME 2008 a MS 2010, sa medzi nasadené mužstvá dostalo nakoniec aj Česko. Pred utorňajšími poslednými zápasmi kvalifikácie boli zverenci Michala Bílka za Bosnou a Hercegovinou, výhrou v Litve (4:1) a len remízou balkánskeho rivala s Francúzskom (1:1) si však polepšili. Bosniaci si tak počkajú na súpera s označením "nasadený" - teda na jedného zo silnej štvorice Portugalsko, Česko, Írsko a Chorvátsko.

Čierna Hora od vstupu na medzinárodnú scénu v roku 2009 dosiahla prvý významný úspech. V ťažkej skupine s Anglickom, Švajčiarskom, Walesom a Bulharskom obsadila 2. miesto a vybojovala si právo bojovať v baráži.

Nízky koeficient však radí futbalistov Čiernej Hory len medzi nenasadené tímy rovnako ako Estónsko, ktoré prekvapujúco na úkor Srbska môže snívať o historickej účasti na európskom šampionáte. EURO 2012 odštartuje 8. júna budúceho roka vo Varšave zápasom domáceho Poľska v A-skupine.

Dve základné skupiny sa budú hrať v poľských mestách Varšava, Vroclav, Gdaňsk a Poznaň, skupiny C a D privíta Ukrajina (Kyjev, Doneck, Charkov, Ľvov). Finále sa uskutoční 1. júla v Kyjeve.

Prvé zápasy baráže sú na programe 11., resp. 12. novembra, odvety sa hrajú v spoločnom termíne 15. novembra.

Pred žrebom baráže EURO 2012 (pozn. - v zátvorke je poradie v rebríčku UEFA)

nasadené tímy: Chorvátsko (7.), Portugalsko (11.), Írsko (13.), Česko (15.)

nenasadené tímy: Turecko (18.), Bosna a Hercegovina (19.), Čierna Hora (35.), Estónsko (37.)

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články