Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

České kluby znovu volajú po samostatnej lige

TASR|8. aug 2003 o 13:24

Praha 8. augusta (TASR) - Aféra s utajovaním známok a postihov rozhodcov v českej Gambrinus lige oživila úvahy o vytvorení novej súťaže nezávislej na ...

Praha 8. augusta (TASR) - Aféra s utajovaním známok a postihov rozhodcov v českej Gambrinus lige oživila úvahy o vytvorení novej súťaže nezávislej na Českomoravskom futbalovom zväze (ČMFS). Myšlienku autonómie ligy vzkriesil po dvojročnej odmlke šéf teplického klubu František Hrdlička, keby sa ju podarilo presadiť, súťaž by riadili kluby samé.

"Aj tak raz k osamostatneniu dôjde, všetko k tomu smeruje. Problémy s rozhodcami sú dôkazom toho, že je to potrebné," vyjadril sa pre Mladú Frontu Dnes Hrdlička a dodal: "Komisia rozhodcov si robí, čo chce. Nemáme na ňu žiadne páky, čo by sa zmenilo, ak by sa liga osamostatnila." Proti týmto vetám sa ohradil šéf spomínanej komisie Milan Brabec: "Z jeho slov vyplýva, že zamýšľa arbitrov ovplyvňovať. Som z toho v šoku."

O samostatnosti súťaže musí rozhodnúť nadpolovičnou väčšinou hlasov Ligové zhromaždenie. Doteraz najvážnejší pokus sa uskutočnil v máji 2001, autonómia bola však na poslednú chvíľu odložená. Podľa prieskumu MF Dnes by v súčasnosti za samostatnosť hlasovalo sedem klubov z 16-člennej Gambrinus ligy.

Súvisiace články