Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

České a slovenské tenisové hviezdy si zahrali v exhibícii

TASR|9. dec 2011 o 17:20

Známi slovenskí a českí tenisti si v piatok medzi sebou zmerali sily na Exhibičnom zápase v rámci podujatia Tenisové Tatry 2011.

TATRANSKÁ LOMNICA. Také hviezdy ako Dominik Hrbatý, Miloslav Mečíř, Filip Polášek, Martin Kližan, či Lukáš Lacko, Ján Krošlák, Jiří Novák a ďalší takto predviedli svoje tenisové umenie vo dvojhrách a štvorhrách.

Sme tu, aby sme sa zabavili, aby sme si zahrali, aby sme ľuďom ukázali, čo je to tenis, priblížil myšlienku exhibičného zápasu jeho hlavný organizátor Branislav Stankovič.

Hralo sa tzv. americkým spôsobom, kedy si medzi sebou zmerali sily dva tímy. Kapitánom tímu mladších hráčov bol Dominik Hrbatý a za starších hráčov Miloslav Mečíř. Všetci svorne potvrdili, že takouto formou sa dá veľmi dobre spropagovať tenis.

Som rád, že sa na Slovensku rozbehla takáto tradícia s takýmito exhibíciami, väčšinou ich poznáte z Bratislavy, je dobré to posunúť aj do iných miest. Je to dobré pre rozvoj športu a je to aj zaujímavá myšlienka do budúcna, povedal za všetkých Dominik Hrbatý. V histórii Slovenska je to po prvýkrát, čo sa stretli viaceré generácie slovenskej a českej daviscupovej reprezentácie na jednom podujatí.

Okrem Kaja Kučeru je tu viac menej to najlepšie čo zo slovenského tenisu je, takže si myslím, že je to výnimočné, konštatoval Hrbatý.

V Tatrách sa stretli súčasní hráči i tenisové legendy. Tenis je veľmi individuálny šport a takáto vec, kedy sa môžeme stretnúť pri exhibícii a pri tejto tímovej súťaži, tak pre toho tenistu je to veľmi výnimočné, konštatoval bývalý český tenisový reprezentant Jiří Novák.

Dominik Hrbatý je v Tatrách aj kvôli tenisovému kempu. Je tu naozaj veľa talentovaných detí, hrám tu asi so siedmimi celý deň, ráno o siedmej začíname, večer o piatej končíme, priblížil Hrbatý.

V sobotu 10. decembra na nich čaká ďalší program, o 10.30 prebehne na medzistanici Štart autogramiáda a fotenie s tenistami. O 12. hodine budú zase lyžiarsko-tenisové funky preteky, kde sa tenisti hromadne pustia dolu zjazdovkou až do Tatranskej Lomnice.

Súvisiace články