Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Češka v semifinále po 16 rokoch

Sportnet|Publikované 24. jan 2007 o 00:00

V semifinále Vaidišová - S. Williamsová (doteraz 0:0) a Federer - Roddick (12:1).

Veľké semifinále nás čaká zajtra v Aréne Roda Lavera na 95. majstrovstvách Austrálie v Melbourne. Podľa predpokladov budú hrať z mužov rivali - Roger Federer a Andy Roddick. Švajčiar vedie 12:1. Zato ženské semifinále bude mať premiéru, Serena Williamsová a Nicole Vaidišová sa nikdy nestretli.

Federer ešte nestratil ani set, vyhral 34 súťažných zápasov za sebou a 11 v Melbourne. Postupom včera prekonal starý Lendlov rekord 11. grandslamových semifinále za sebou. V Robredovi našiel solídneho súpera, ale nezaváhal. Roddick nepoznal žiadny odpor. Zápas s Fishom nestál za nič a nemal náboj. Američan vyrovnal svoj najlepší výsledok v Austrálii.

Williamsová zasa raz unikla priepasti. S 19-ročnou vychádzajúcou izraelskou hviezdou Peerovou prehrala set a v treťom stratila náskok 4:1. Jeruzalemčanka dokonca podávala na víťazstvo za stavu 6:5, ale nezvládla to. Podanie bolo hlavnou zbraňou Američanky, na esá vyhrala 11:0. Izrael sledoval ráno o štvrtej priamy prenos z tenisu a napriek smoliarskej prehre Shahar sa teší z jej prvého grandslamového štvrťfinále a postupu do svetovej pätnástky.

Vaidišová je prvou Češkou v austrálskom semifinále od roku 1991, keď vo finále prehrala Novotná so Selešovou. Vaidišová zopakovala úspech z Roland Garros a cíti sa aj na Williamsovú. Šafářová nebola krajanke súperkou, ale predtým zaujala vyradením favoritiek vrátane obhajkyne Mauresmovej.

Súvisiace články