Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Česká satisfakcia nevyšla, burácajúca hala musela stíchnuť

Sportnet|Publikované 16. dec 2002 o 23:00

Košice - Nohejbalisti NK DPMK Košice, Patrik Perun, Martin Perun, Ján Chovan, doplnení či posilnení o Richarda Makaru (slovenský reprezentant hrajúci

v Šacungu Praha) pred dvoma týždňami v maďarskom Szombathelyi získali titul majstrov sveta v kategórii mužských trojíc. Teda v kráľovskej kategórii nohejbalu. Teda v kategórii, v ktorej si na zlato brúsili zuby reprezentanti Českej republiky, kolísky nohejbalu. Zlato však putovala na Slovensko a prispelo k tomu, že na MS sa najúspešnejšou reprezentáciou stala práve tá naša. A práve spomínané kvarteto sa pod hlavičkou DPMK Košice predstavilo na tradičnom a zároveň jednom z najprtestížnejších nohejbalových turnajoch, na Poslednom smeči v Prahe. Turnaj, ktorý sa tiež už tradične hral v hale Dynama Pankrác, sa uskutočnil počas soboty a nedele. V sobotu bojovalo v kvalifikácii 20 družstiev, desať dopoludnia, desať popoludní, pričom z oboch desaťčlenných várok postúpili do nedeľňajšej finálovej časti turnaja po dve družstvá.

Tam už na ne v dvoch skupinách čakali nasadené tri tímy. Jedným z nich bol i NK DPMK Košice, ktorý sa spolu s nasadenými Karlovými Varmi a Hlohovcom dočkali dvoch z kvalifikácie, českých Čakovic a Šacungu Praha. Dépeemkári nezaváhali, Šacung, Karlovy Vary a Hlohovec zdolali 2:0, remizovali akurát s Čakovicami (1:1). "Tie postúpili zo skupiny spolu s nami. My sme sa v semifinále stretli s Bratřinovom, v silnej zostave, hral zaň Vilém Ungermann, Fric, Šimáček, teda všetko starí známi z českej reprezentácie," hovorí tréner NK DPMK Košice Jaroslav Žigala. Košičania zvíťazili 2:1 (8:10, 10:9, 10:8), vo finále sa stretli s reprezentáciou Českej republiky. Pod jej hlavičkou štartovali ďalší starí známi, bratia Martin a Jiří Suchí a Martin Kopecký, teda trio, ktoré triumfovalo nad Perunovcami a spol. vo finále minuloročných ME v Szolnoku. Tentokrát však Česi nemali nárok, prehrali 0:2 (7:10, 8:10). "Potvrdili sme momentálnu suverenitu v trojiciach, dá sa povedať, že jednoznačne. Samozrejme, že sme veľmi radi, išli sme tam doslova s kožou na trh, Česi sa na nás chystali. Navyše, tradícia doteraz bola taká, že keď sme niečo získali na ME či MS, na poslednom smeči sme vyhoreli. Teraz to bolo iné, hala síce hučala, že Česko, do toho, ale potom stíchla."

Na turnaji sa predstavili celkovo tri družstvá z východu. Okrem DPMK i Trebišov A a Trebišov B. Áčko tvorili Ladislav Ivanecký, Ladislav Bertko, Štefan Forrai a Ján Brutovský. "Laco Ivanecký si minule na turnaji starých pánov natiahol sval, takže to s ním vyzeralo všeliako. Aj preto sa tam posunul Jano Brutovský od nás. Nakoniec si ani veľmi neťukol, Laco Ivanecký to zvládal. Toto družstvo bolo nasadené, hralo v druhej skupine, hralo veľmi dobre, v poslednom zápase s reprezentáciou ČR potrebovalo na postup uhrať set. Žiaľ, nevyšlo to. Béčko Trebišova, samí mladí chlapci - dorastenci, hralo kvalifikáciu v sobotu. Nepostúpilo, ale v kvalitnej konkurencii uhralo dva body po dvoch remízach, takže chlapci mohli byť spokojní."

Do 4. januára si teraz nohejbalisti dávajú pauzu, práve 4. januára sa predstavia na domácej dvanásťhodinovke, teda na Kráľovskom prvom smeči v Košiciach.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.