Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Česi varujú pred podcenením

Sportnet|15. jún 2004 o 00:00

Prvý oficiálny vzájomný zápas Česko a Lotyšska má jasného favorita. Brankár českého výberu Petr Čech, ktorý po EURO prestupuje do londýnskej Chelsey však varuje pred podcenením súpera. To isté si podľa Reuters myslí aj stredopoliar Juventusu Turín Pavel

Nedvěd. "To, že Lotyšsko nie je v európskom futbale také známe ako iné krajiny, ešte neznamená, že môžeme poľaviť v koncentrácii. Práve naopak, potrebujeme hrať zodpovedne a vyhrať, veď v ďalších dvoch zápasoch turnaja na nás čakajú Holanďania a Nemci," pripomína Nedvěd.

Česi sa svojho otváracieho duelu na ME už nevedia dočkať. "Keď sme pozerali doterajšie zápasy v televízii, trhalo nám nohami. Už aby sme hrali," povedal pre euro2004.com obranca Hamburgu Tomáš Ujfaluši. Kľúčom k úspechu podľa špílmachra Borrussie Dortmund Tomáša Rosického bude kolektívny výkon. "Videli ste Portugalcov. To by pre nás malo byť výstrahou. Hrali príliš individualisticky a doplatili na to. Všetky tímy, považované za outsiderov turnaja, majú väčšinou veľmi dobre prepracované obrany a individuálnymi prienikmi si s nimi len ťažko poradíte," tvrdí Rosický pre rovnakú internetovú stránku.

Lotyši sa pozícii outsidera nebránia. "V skupine s Čechmi, Holanďanmi a Nemcami ani inak označovaní byť nemôžeme, ale to neznamená, že dopredu rezignujeme. Stále si myslím, že je zázrak, že na turnaji hráme, ale budeme bojovať a chceme aj bodovať. Hneď v prvom zápase. Mňa proti Česku tesná prehra neuspokojí. Túžim aspoň remizovať, aj keď tri body by boli krajšie," tvrdí lotyšský tréner Alexandrs Starkovs. "Máme svoje prednosti a ukážeme ich. Gréci nám ukázali cestu," dodal tajomne. (rh)

Pravdepodobné zostavy

ČESKO: 1 Čech - 2 Grygera, 5 Bolf, 21 Ujfaluši, 6 Jankulovski - 8 Poborský, 10 Rosický, 4 Galásek, 11 Nedvěd - 9 Koller, 15 Baroš. LOTYŠSKO: 1 Kolinko - 2 Stepanovs, 4 Zemlinskis, 5 Laizans, 7 Isakovs - 3 Astafjevs, 17 Pahars, 10 Rubins, 8 Bleidelis - 19 Štolcers, 9 Verpakovskis.

Rozhoduje Francúz Gilles Veissiére.

Súvisiace články