Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Červené svetlo za ich bránkou svietilo častejšie ako na semafore, nestačili sa ani obzrieť a už to bolo

Sportnet|Publikované 9. sep 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves Poriadnu "bitku" zažili vo svojej dvojnásobnej premiére východniari na ľade vicemajstra. Len blázon ako sa ľudovo hovorí by si

myslel, že Spišiaci na ľade HKM niečo uhrajú, ale málokto predpokladal, že to bude taký debakel. "Necestovali sme s veľkými očami, no jedenásť inkasovaných gólov je aj medzi bratmi priveľa," vrátil sa k smutnému úvodu Michal Mravec (na snímke vľavo), autor jediného zásahu hostí.

Káder Spišskej Novej Vsi nie je ešte taký vyvážený a kvalitatívne schopný, ako si táto súťaž vyžaduje. "Tých, čo majú skúsenosti z extraligy, by som porátal na prstoch jednej ruky. Niektorí z mužstva pôsobili v ouvertúre tak, že nevedeli, čo skôr urobiť." Nuž, akoby podľahli panike a zľakli sa mena súpera. Nováčikovský rešpekt bol prílišnou brzdou a strach mal veľký rozmer. Brankár Sopko sa porúčal z ľadu po piatom inkasovanom góle v 17. minúte, nahradil ho Petrík. "Taký prídel za taký krátky časový úsek je pre každého gólmana dosť ťažko stráviteľné. Nechcem ho haniť za pustené góly, ale naozaj sa zložito chytá, ak z prvej strely sa súper raduje." S pukom sa Ramón ani poriadne nestretol a už svietilo znovu červené svetlo. To je pohreb pre psychiku ochrancu svätyne. "Hrali sme všetci zle, nepodržali sme ho."

Spišiaci sa mali sústrediť na defenzívu, ale už na začiatku ich domáci rozobrali. "Naša formácia v 36. sekunde dostala gól a potom sa to viezlo. Ja som korigoval za stavu 3:0 pre rivala počas presilovky. Myslel som si, že tento stav vydrží do konca tretiny, lenže prerátal som sa. Odtrhol sa Kolník a skóre narastalo. Inak, v prvej časti sme tri razy inkasovali pri oslabení." Favorit išiel stále ako dobre namastený stroj, disponuje štyri kvalitnými päťkami, kým v radoch HK VTJ sú rozdiely medzi hráčmi. "U nás nemáme hlavne dosť schopných bekov." M. Mravec naznačil, že aj napriek nedeľňajšej pohrome nemožno lámať palicu. Chce to len zlepšiť prístup jednotlivcov a makať na doraz. "Ak sa tak stane, aj dnes môžeme s Košicami uhrať prijateľný výsledok. Na vlastný ľad sa najviac budeme spoliehať, neviem, či sa nám v najbližšom čase podarí čosi ukoristiť aj vonku." Nie je bez zaujímavosti, že hostia nastúpili so štyrmi útočnými radmi a siedmimi obrancami, pričom tréner Vladimír Klinga zostavu počas duelu neredukoval.

Na jednej strane by Mravec mal byť rád, že bol prvým strelcom gólu Spišiakov v novej sezóne, ale celkový rezultát zakryl tento fakt. "Verím, že ak sa aklimatizujeme, trúfneme si na viac. Menej ostrieľaní sa potrebujú rozkukať," dodal útočník, ktorý nakoniec predsa zakotvil v HK na hosťovaní z L. Mikuláša, hoci to vyzeralo aj tak, že z Liptova neodíde.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.