Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Černušák odcestoval na svoju 15. olympiádu, po prvý raz ako čestný člen MOV

TASR|2. feb 2002 o 17:54

Bratislava 2. februára (TASR) - Z viedenského letiska Schwechat v sobotu predpoludním odletel do Salt Lake City aj čestný predseda Slovenského olympijského ...

Bratislava 2. februára (TASR) - Z viedenského letiska Schwechat v sobotu predpoludním odletel do Salt Lake City aj čestný predseda Slovenského olympijského výboru Vladimír Černušák, ktorý sa v dejisku ZOH stane priamym svedkom olympiády už po 15. raz.

Po prvý raz bude profesor Černušák hosťom Medzinárodného olympijského výboru ako jeho čestný člen vzhľadom na to, že k 31.12.2001 osemdesiatnikovi vypršalo riadne členstvo v MOV. "Bude to moja pätnásta olympiáda a ôsma zimná. Premiéru som absolvoval v roku 1972 na zimnej olympiáde v japonskom Sappore," zaspomínal si historicky prvý predseda SOV a pokračoval: "Zo všetkých dejísk ma najviac uchvátil v roku 1994 nórsky Lillehammer. Nielen preto, ž to bola prvá olympiáda so samostatnou slovenskou výpravou, ale aj preto, že všetkých účastníkov muselo osloviť výborné prostredie, skvelá atmosféra a bezchybná organizácia hier."

Svoje očakávania k blížiacim sa ZOH v Salt Lake City V. Černušák neprezradil: "Počkáme si na to, ako sa Američanom hry vydaria a zhodnotíme ich až potom."

/K dispozícii je fotoreportáž/

br fi jch

Súvisiace články