Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Černušák dostal rad MOV a prijímal pochvaly aj za rovnošatu

TASR|Publikované 7. feb 2002 o 14:46

Salt Lake City 7. februára (TASR) - Čestného predsedu Slovenského olympijského výboru Vladimíra Černušáka ocenili v dejisku ZOH Strieborným olympijským ...

Salt Lake City 7. februára (TASR) - Čestného predsedu Slovenského olympijského výboru Vladimíra Černušáka ocenili v dejisku ZOH Strieborným olympijským radom Medzinárodného olympijského výboru.

Na slávnosti dlhoročného člena MOV predstavil protokolista Pál Schmidt a ocenenie odovzdával prezident MOV Jacques Rogge. "Oceňovali okrem mňa ešte ďalších troch a prebiehalo to v slávnostnej atmosfére. Keď ma vyzvali na pódium, protokolista charakterizoval moje 21-ročné pôsobenie v medzinárodnom olympizme a ocenil moju prácu v tlačovej a programovej komisii, i moju činnosť vo federálnom i slovenskom výbore. Potom pán Rogge prečítal tradičnú formulku z Olympijskej charty a odovzdal mi rad. Keď človek prijíma takéto pocty, cíti sa povznesene, na druhej strane som si uvedomval, že to vlastne symbolizuje záver mojej olympijskej kariéry, takže som cítil aj nostalgiu," chrakterizoval Černušák priebeh slávnosti.

Čerstvo ocenený čestný predseda prišiel na slávnosť vztyčovania slovenskej zástavy v olympijskej dedine, kde konštatoval: "Táto udalosť sa mi pred štyrmi rokmi v Nagane zdala dôstojnejšia, ale zase Američanom niet veľa čo vytýkať. Jednoducho je to ich štýl a navyše sa mi páčilo, že to zbytočne nenaťahovali. Naša výprava pôsobila na tejto slávnosti veľmi sympatickým dojmom, čo znásobila aj jej rovnošata. Už ma pristavilo viacero významných osobností a všetci chvália vkusnosť a sviežosť oblečenia našej olympijskej výpravy."

/vyslaný redaktor TASR/

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.